21.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Cumhuriyet Bayramı Bilecik’te coşkuyla kutlandı.

- Reklam -
- Reklam -

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91.yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı Bilecik’te Edebali Stadyumunda coşkuyla kutlandı.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, Valilik’te düzenlenen resepsiyonda tebrikleri kabul etti.

Edebali Stadı’nda devam törene Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Baro Başkanı Halime Aynur, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

Bilecik Valisi Nayir, Koç ve Yağcı, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı ve ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu.

Vali Nayir, törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in, insan onuruna, yaradılışına en yakışır rejimin adı, Cumhuriyeti ideal rejim yapan, milleti ve iradesini ön plana çıkarması ve bunun üzerinde herhangi bir güç tanıması olduğunu söyledi.

Cumhuriyet’in değerler manzumesi ve Cumhuriyet’te egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

“Büyük Önder Atatürk’ün ifadesi ile fazilettir. Cumhuriyet, milletimizin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsalidir. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır. Bir yönetim şekli olmanın ötesinde, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği açılımlarla insanımızın önünü açmış ve ufkunu genişletmiştir. Cumhuriyet’in birleştiriciliği asla göz ardı edilmemelidir. Devletin gücünü hukuk ile sınırlayan ve tüm vatandaşlara yönetimde eşit söz ve temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet rejimi, devlet-millet bütünleşmesinin hakiki kaynağıdır. Kimseyi ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi birinci sınıf vatandaş olarak görmemiz, özgürlük ve demokrasiyi anayasal sınırlar içerisinde olabildiğince yaşayabilmek ve yaşatabilmek kararlılığını göstermemiz gerekmektedir. Cumhuriyet bir bütün olarak algılanmalı, tüm niteliklerine değer atfedilmeli, evrensel kabullerle uygulanmalıdır.”

Vali Nayir, gençler tarafından getirilen Türk bayrağını teslim aldı. Edebali Stadı’ndaki tören, öğrenciler Ayça Sedanur Gökkaya ve Berk Saka tarafından şiirlerin okunması, Cumhuriyet’in kuruluşunun 91’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişiyle sona erdi.

DSC0094-650x320 DSC0122-650x320 DSC0143-650x320 DSC0156-650x320 DSC0168-650x320 DSC0196-650x320 DSC0209-650x320 DSC0227-650x320 IMG-20141027-WA0004-640x360

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.