26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

DAVULCULARIMIZ RAMAZAN’A HAZIR

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından kurs ve eğitimlere tabi tutulan Ramazan davulcuları, Ramazan ayındaki bir geleneği sürdürmek için hazırlandılar.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde, Ramazan davulcuları maniler eşliğinde davul çaldı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde seçilen 9 davulcu, 11 mahallede vatandaşlarımızı sahura kaldıracak.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Eğitmeni Yalçın Yıldız, yüzyıllardır sürdürülen bir geleneği Bilecik’te de devam ettirmekten dolayı büyük bir mutululuk yaşadıklarını belirtti.

Usta olan ve yıllardır Ramazan ayında davul çalan bir ekiple Ramazan ayına hazır olduklarını vurgulayan Yıldız, şunları söyledi:

”Arkadaşlarımızla birlikte Ramazan ayında bütün kurallarına uygun şekilde bu hizmeti vermek için gerekli tüm çalışmalarımızı tamamladık. Burada arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde, gerek davul çalma gerek mani okuma noktasındaki çalışmalarımızı da tamamladık. Gerçekleştirdiğimiz hizmet ile atalarımızdan kalan bir geleneğin yaşatılmasına katkıda bulunuyoruz. ”

Ramazan davulcularından Vural Bilenik ise güzel ve insanlara faydalı bir geleneğe katkıda bulunduğunu belirterek, ”Ramazan ayında bizler de insanları ibadete, namaza ve oruca uyandırdığımız için kendimizi mutlu hissediyoruz. Ayrıca böyle bir geleneğin sürdürülmesi gerektiğini de düşünüyorum” dedi.

Ramazan davulcularından Bülent Sarp ise 25 yıldır Ramazan ayında davul çaldığını belirterek, Ramazan ayında vatandaşlarımızı sahura kaldırmaya hazır olduğunu belirtti.

DSC_1075 DSC_1081 DSC_1085 DSC_1088

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.