27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

DEVLET HASTANESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

- Reklam -
- Reklam -

DEVLET HASTANESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Bilecik kamuoyumuzun da malumu olduğu üzere; 20.12.2016 tarihinde ihalesi yapılan, hemşehrilerimizin özlemle beklediği Bilecik Devlet Hastanesi yapımı ile ilgili; yüklenici firma ile sözleşmesi 01.03.2017 tarihinde 84,4 Milyon TL bedelle imzalanmış olup, 10.03.2017’ de yer teslimi yapılacaktır.

Nisan ayı içerisinde temel atılması hedeflenen ve 750 İş gününde bitirilmesi planlanan toplam 261 yatak kapasiteli Bilecik Devlet Hastanemizin 57.531 metrekare kapalı alana sahip 5 bloktan oluşması planlanmaktadır. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek olan hastanemizde aynı zamanda; 7 adet suit oda, 9 adet ameliyathane salonu 27 genel yoğun bakım, 8 çocuk yoğun bakım, 4 adet yenidoğan yoğun bakım yatak kapasitesine sahip olacaktır. Ayrıca Hastane bünyesinde 525 araç kapasiteli otopark, konferans, seminer ve toplantı salonları da bulunacaktır.

İleri tıp teknolojisine sahip, akıllı bilgi teknolojileri ile donatılmış tanı-tedavi üniteleri ile büyük ve modern bir tesisin ilimize kazandırmak için desteğini esirgemeyen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Sağlık Bakanımız Prof Dr. Recep Akdağ’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na ve Bilecik Valisi Sayın Süleyman ELBAN’a şükranlarımı sunuyor, hastanemizin yapımının en kısa zamanda tamamlanarak hemşehrilerimizin istifadesine sunulmasını temenni ediyorum.

 

Halil Eldemir

Bilecik Milletvekili

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.