Dodurga Baraj Göletinin Kiralaması Yapıldı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 06:14

Dodurga Baraj Göletinin Kiralaması Yapıldı

Dodurga Baraj Göletinin Kiralaması Yapıldı
Son Güncelleme :

14 Ekim 2015 - 15:11

Dodurga Baraj Göletinin Kiralaması Yapıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ile S.S. Çokçapınar Su Ürünleri Değerlendirme Kooperatifi arasında atılan imzalar sonucunda Dodurga Baraj Göletinin kiralaması yapıldı.

YILDIZ, göletin kiralaması esnasında yapılan açıklamada şunları söyledi; “Amatör avcılık yapılmak üzere kooperatifimize Dodurga Baraj Göletinin kiralaması yapılmıştır.

Su ürünlerinin, beslenmemizdeki değeri ve önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle, göletlerin kiralanması sonucu elde edilecek kira bedellerinden ziyade, göletlerde avlanma sonucunda ortaya çıkacak ekonomik ve sosyal getiriler daha fazla önem arz etmektedir.

Amatör avcılığın da belirli kurallar çerçevesinde yapılmaya devam edilebilmesi için avcılarımızın avlanma yasaklarına uymalarına ve çevre düzenini korunmasına özen göstermeliler. İnsanlarımızın bu konuda bilinçlenmesi için kurum olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.”

İmzaların atılmasıyla 06/10/2015 tarihinden itibaren Dodurga Baraj Göleti S.S. Çokçapınar Su Ürünleri Değerlendirme Kooperatifine kiralanmış oldu.