16.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

DODURGA SKM AÇILIŞI YAPILDI

- Reklam -
- Reklam -

DODURGA SKM AÇILIŞI YAPILDI

Bozüyük’ün Dodurga Beldesi AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi törenle hizmete girdi.

Dodurga’nın merkezinde faaliyete geçen AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’nin açılışına Belediye Başkanları, AK Parti teşkilatları ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy ilk olarak tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Konuşmasının devamında Dodurga’da 5 yılda bu güne kadar iktidar ve yereldeki uyumlu çalışmaların meyvelerini topladıklarını belirten İlçe Başkanı Ersoy “Dodurga’da sizlerin desteği ile birçok proje hayata geçirildi. İnşaatı devam eden kapalı spor salonu, hamam, kültür merkezi, su deposu, sellektör binası, kültür şenlikleri, Cumhuriyet Parkı, halı saha, yeni alınan otobüsümüz, çöp kamyonları, greyder, damperli kamyon, piknik alanı, oyun grupları ve bir çok proje, siz değerli Dodurgalı hemşerilerimizin hizmetine sunuldu. Bunun için belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Liderimiz Cmhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da işaret ettiği gibi insanımızın gönlüne girmek, ona hizmet edebilmek bizim tüm ekiplerimizin en büyük arzusudur. Memleket işi gönül işi diyerek çıktığımız bu yolda gücümüzü milletimizden alıyoruz. Bu samimiyetimizin karşılığını da 31 Mart yerel seçimlerinde siz değerli hemşerilerimizden destek olarak alacağımıza olan inancımız tamdır” dedi. Konuşmasının sonunda SKM’nin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eden İlçe Başkanı Ersoy’un ardından Dodurga Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Selim Tuna hemşehrilerine seslendi. Başkan Selim Tuna’da tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak 5 yılda gerçekleştirdiği projelerini ve yeni dönemde yapmak istediği projelerini anlattı.

Açılış töreninde son olarak konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise “Beraber açılışını gerçekleştirdiğimiz bu binamızın, bu koordinasyon merkezimizin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Şimdi Selim Başkan gerçekten yaptıklarını uzun uzun anlattı. Allah Razı olsun. Ben 21 tane proje açıkladım ama ben demin sayarken 20’yi geçtikten sonra gerisini bıraktım. Baktım ki hakikaten şehirde kim yaşıyorsa, ne talep edecekse hepsini buraya bir bir, tek tek sıralayan ve yaşam koşulu güzelleşsin diye emek sarf eden bir kardeşim var. Biz beraber yaşıtız, arkadaşız. 5 yıldır benim yanıma her seferinde geldiğinde inanın bu şehir için olması gerekenleri sürekli talep etti. Dedim Selim Başkanım elimizden ne geliyorsa beraber beldemize kazandıralım. Ve az önce sıraladı. Ben burada onları sıralamayacağım ama inanın bu belde için, bu belediye için bu Dodurga için yapılması gerekenleri tek tek söyledi. Ve biz, yıllardır aynı şekilde genel ile yerelin birleşmesi dediğimiz hizmetleri bir bir bu beldemize kazandırdık. İşte ilk başta başladığımız sol tarafımızda bulunan bir yeşil alanın akabinde sentetik sahasından atılan asfaltlara varıncaya kadar olması gereken bu halkaların birbirine bağlanmasıdır. Aynı şekilde bu tipte 5 yıldır genel ile yerel birleştiği zaman birbirinden farklı projelerin nasıl kazandırıldığını vatandaşımız bugün görüyor ve hepsi ayrı ayrı hizmetleri kullanmakta. Şimdi birilerinin hayal edemediğini, Selim Başkanım burada gerçekleştiriyor. Az önce bahsettiği bir kültür merkezi diyelim bir konak diyelim ismi ne olursa olsun bakın bu projenin maliyeti orada herhalde yazmaktadır. Birileri buna temel atmayı bile hedeflememişken bugün çatısı çekilen Allah nasip ederse beldemizde herkesin ortaklaşa düğün cemiyetlerini yapabileceği, asker törenlerini gerçekleştireceği, kınalarını, düğünlerini yapabileceği burada sadece Başkanımdan diyorum ki bir iki yıl özellikle asker törenlerimizi ücretsiz yap ki o kardeşlerimiz rahat rahat gidip gelsin, onlar burada eğlensinler. Bozüyük halkı bu konaklara 5 yıl önce başladı kullanmaya ve her birinin birbirine kattığı değerler çok farklıdır. Kadınlarımıza yeri gelecek Ramazan aylarında mukabele yapacak bir alan haline gelecek. Çocuklarımızın kurslarını yapabileceği ilave ders alabileceği alan haline gelecek” dedi ve konuşmasını “Birileri konuşur AK Parti yapar” diyerek tamamladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından hayır duaları eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek AK Parti Dodurga SKM hizmete girdi. Açılışın ardından Başkan Bakıcı Dodurgalı vatandaşlarla görüşerek hasbihal etti. Halk pazarını gezen ve pazarcı esnafı ile görüşen Başkan Bakıcı, bayan esnafların 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.