Ana Sayfa Bilecik 14 Nisan 2015 354 Görüntüleme

ECZACILAR ODASI BİLECİK İL TEMSİLCİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu’nun 17/03/2015 tarih, 2014/3 sıra nolu kararı ile Ecz. Dolunay Seval Taşkın Bilecik İl Temsilcisi, Ecz. Zübeyde Eken Akarkarasu ve Ecz. Yusuf Necati Ünsal Temsilci Yardımcıları, Ecz. M. Erkan Beler ise Denetçi Eczacı oldu.
Eczacılar Odası Bilecik İl Temsilciliği tarafından şu açıklama yapıldı:
“Türkiye genelinde 54 eczacı odası, eczacı odasının olmadığı Bilecik gibi illerde temsilcilikler bulunmaktadır. Örgütümüz, 30 binden fazla eczacıya hizmet vermektedir. 1956 senesinden bu yana faaliyet gösteren Türk Eczacılar Birliği (TEB) eczacıların faaliyetlerini kolaylaştırmak, meslek dayanışmasının önemine vurgu yapmak, eczacıların genel amaçlarına uygun olarak gelişmesini sağlayarak meslek disiplini ve ahlakını korumak üzere çalışmalar yürütmektedir.
Her meslek grubu için doğru örgütlenme modelleri büyük önem taşımaktadır. Biz eczacıların mesleki örgütlenmesi TEB, merkez heyeti, bölge eczacı odaları ve temsilcilik sistemleriyle bir bütündür. Bizim örgütümüz Türk Eczacılar Birliğinin; temeli haklılık ,suyu güven, harcı emek .tuğlaları çalışkanlık, taşıyıcıları dürüstlük, dekorasyonu cesaret, çatısı özgürlüktür. Meslek grubu olarak bizim düsturumuz budur.
Yine her meslek grubunda olduğu gibi bizim meslek grubumuzun da aşılması gereken bazı sorunları var. 2005 yılından beri yaşananlar eczanelere ağır hasar vermiştir ve sürecin devam ettiği bilinmektedir. Yaşanılan kırılmaları en iyi meslektaşlarımız bilirler. Bugünümüz ve geleceğimiz için radikal çözümlerin ve bir duruşun arayışı içerisindeyiz.
Biz de Bilecik’te üyelerimizin güç birliğini ve dayanışmasını sağlamaya, ortak sorunlarımıza radikal ve ortak çözümler bulmaya çalışacağız. Eğitimli ve medeni insanlar olarak var olan sorunlarımızı konuşarak gerekiyorsa tartışarak çözebiliriz. Bugünü çözebilirsek mesleki geleceğimize emin adımlarla yürüyebiliriz. Söylemlerle uygulamaların aynı olması, niyetlerin samimi olması meslek içi sorunların çözümü için yeterlidir.
Eczacılık andımızdaki yeminimize bağlı kalarak görev anlayışımızı sürdüreceğiz. Bizler, şahsi kimliklerimizden sıyrılarak mesleki duruşumuzu ön plana çıkaracağız.
Atama ile gelmiş olduğumuz bu makama uygun görülmenin, meslektaşlarımızın önerisi olmanın onurunu yaşıyoruz. Tüm Meslektaşlarımıza teşekkür eder Büyük Önder Atatürk’ün kurmuş olduğu bu güzide ülkenin güzel insanlarına sağlıklı günler dileriz.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

BİLECİKSES