8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

EKİM AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, başkanlığında gerçekleştirilen Bilecik Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında şehrimiz için önemli kararlar alındı.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi meclis toplantı salonunda gerçekleşen Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında imar konuları ve 2 gündem maddesi ile meclis üyelerinden gelen konular görüşüldü.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Hac vazifesinin yerine getirmek için gittiği, kutsal topraklardan döndükten sonra gerçekleştirilen toplantıda meclis üyeleri ve basın mensuplarına hurma ve zemzem suyu ikram edildi.

İmar konularının görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandığı toplantıda, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Yönetmeliği, konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

”YÖNETMELİKLE YARDIMLARDA STANDART VE STATÜ KAZANDIRDIK”

Yönetmelikle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Selim Yağcı, belediyenin sosyal yardımları hakkında bilgi vererek, şunları söyledi:

”Gerçekleştirdiğimiz yönetmelikle birlikte yardımlarda bir standart ve statü kazandırdık. Ayrıca yönetmelik vatandaşlarımız arasındaki güven tesisi açısında güzel bir karardır. Burada iki nokta önemlidir. Bilecik Belediyesi’ne gelen bir insanımız gıda istiyorsa yanlış beyanda da bulunsa o gıdayı verme talimatı veriyorum. Geri çevirmeyin diyorum. Kış günü kömür istiyorsa bir ton isteyebilir ama eğer inandırıcı gelmese bile 5-10 torba kömürünü teslim ediyoruz. Minik Eller Güçlü İller projesi kapsamında doğan her bir çocuğumuza bir paket hazırlıyoruz ve görevli arkadaşlarımız onları gerek hastanede, gerek kendi evlerinde teslim ediyor. Bu anlamda Bilecik’te aç ve açıkta kalanın olmadığını düşünüyorum. Mümkün olduğunca belediyemizin imkanlarını bu noktada seferber ediyoruz.”

ATATÜRK BULVARINDAKİ 163 ADA 1 PARSEL’DE DÜZENLEME

Başkanlıkça görüşülecek konular sırasında geçtiğimiz ay Meclis gündeminde ilimizde yer alan, Gazipaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı 163 ada 1 parsel üzerinde bulunan taşınmazın satışı konusunun görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Gerçekleştirilen görüşmelerde alanın “Yeşil Alandan” çıkartılması imara açılması ve Belediye’ce 2 katlı ticaret alanı yapılacak şekilde dilekçe oluşturup meclise sunulması kararı alındı. Sunulan ek gündem maddesi sonrası, bu alanın “Yeşil Alandan” çıkartılıp, bitişik nizam iki kat 7 metre yüksekliğinde ve 2 kat ticaret alanı olarak Meclis kararınca oy birliği ile kabul edildi.

Gazipaşa Mahallesi Atatürk Bulvarı 163 ada 1 parsel üzerinde bulunan taşınmazın alt katında Çınar Market, berber ve tekel bayileri, üst katında ise kahvehane bulunuyor.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.