17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

ENGELLİ ASKER ADAYLARI İÇİN KINA GECESİ DÜZENLENDİ

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLİ ASKER ADAYLARI İÇİN KINA GECESİ DÜZENLENDİ

Bozüyük Belediyesi tarafından 1 günlük temsili askerlik yapacak 14 engelli için kına gecesi düzenlendi.
Bozüyük Belediyesi Yeni Mahalle Konağı’nda düzenlenen programa Bozüyük ilçe Jandarma komutanı Süleyman CAN, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan GÜNER, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol DÜBEK, Mahalle Muhtarları, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, engelli asker adayları ve aileleri katıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen kına gecesi programında ilk olarak Mevlid-i Şerif okundu. Ardından engelli ailelerine yemek verildi. Sonrasında İlçe Jandarma Komutanlığı komuta kademesince engelli asker adaylarına asker tülbenti bağlandı. Duygulu anların yaşandığı ve engelli ailelerinin göz yaşını tutamadığı kına gecesinde asker adaylarına tekbirler ve dualar eşliğinde kına yakıldı. Asker adayları protokol mensuplarının da katılımıyla çiftetelli oynadı.
Programda ilk olarak konuşan Dernek Başkanı İsmail ÇELİK, temsili de olsa bir gün askerlik yapmalarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek; “Dernek olarak ‘En Büyük Asker Bizim Asker’ sloganıyla düzenlediğimiz etkinliğimizin bu yıl 4.’cüsünü düzenliyoruz. 4 yıldır 50’nin üzerinde engellimize bu güzel duyguyu tattırdık. 13 Mayıs günü temsili askerlik programımıza katılacağız. Hepiniz biliyorsunuz ki askerlik bizim için çok önemlidir. Erkek olup engelli olanların içlerine, askerlik yoklaması yaklaşınca bir sızı çöker. Bunu kimse bilemez, yaşayan bilir. Allah kimseye yaşatmasın. Bir günlük askerlik bizim için çok şey ifade ediyor. Hem engelli, hem de dernek başkanı olarak normal askerler gibi örf ve adetlerimize uygun olarak asker kınası etkinliği düzenlemek istedim. Ama dernek olarak imkânlarımız kısıtlıydı. Bozüyük Belediyesi de bize bu anlamda her türlü desteği sağladı. Bu anlamda sizlerin huzurunuzda Belediye Başkanımız Fatih BAKICI’ya bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU’da konuşmasında; “Bu akşam kına gecelerini düzenlediğimiz 14 engelli askerimiz Cuma günü bir günlük temsili askerliklerini yaparak terhis olacaklar. Bizler belediye olarak tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek onların kullanımına uygun projeler yapmaya çalışıyoruz. Ben buradan engelli yavruları için çırpınan annelerimizden Allah razı olsun diyorum. Başta engelli bireylerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyorum. Her zaman onların yanındayız ve çalışmalarımızla onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Her türlü etkinliklerinde belediye olarak yanlarındayız” dedi. Son olarak konuşan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman CAN da, 1 gün dahi olsa kendilerinin yanında yer almak isteyen engellilere teşekkür ederek, hayatta her istediklerini engelleri aşarak yapabileceklerine inandığını söyledi.

Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-1 Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-2 Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-3 Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-6 Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-7 Engelli-Kına-Gecesi-10.05.2016-8

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.