Ana Sayfa Bilecik 18 Nisan 2015 676 Görüntüleme

Ermeni Soykırımı uluslararası bir yalandır

Vatan Partisi Bilecik İl Örgütünden Avrupa Parlementosunun soykırım kararını protesto etti.

Basın açıklamasında konuşan Bilecik İl Yöneticisi Eren Güngör şu ifadeleri kullandı;

Ermeni Soykırımı Emperyalist Bir Yalandır!

Papa’nın fetvasından sonra Avrupa Parlamentosu da haçlı seferine katıldı. Avrupa Ortaçağ’a dönüyor.

Avrupa Parlamentosu, dün aldığı “Ermeni soykırımı” kararıyla Türkiye’mize düşmanlığını ilan etmiştir. Birinci Dünya Savaşı yıllarında Türkiye’mize karşı savaş koşullarında, emperyalist propaganda merkezlerinde uydurulan yalanlar, çöplükten çıkarılıp yeniden dayatılmaktadır. Bu karar, Avrupa emperyalizminin Türkiye’yi bölmek ve “Büyük Kürdistan” kurmak hayâlleri içinde sinir nöbetleri geçirdiğini sergilemektedir. Avrupa emperyalizmi, bu kararıyla vatan savunmasını mahkûm etmeye kalkmıştır. Türkiye’nin vatan bütünlüğü iradesini kırma çabası içindedirler. Lozan’da, Berlin’de, Paris’te ve bütün Avrupa başkentlerinde ilan ettiğimiz gerçeği bir kez daha emperyalist Avrupa’nın yüzüne çarpıyoruz:

Ermeni soykırımı, emperyalist bir yalandır.

Ermeni soykırımı, uluslararası bir yalandır.

Ermeni soykırımı, tarihsel bir yalandır.

Soykırım yapmadık, vatan savunduk.

Avrupa Parlamentosu’nun emperyalist kararını yırtıyor ve Avrupa çöplüğüne atıyoruz. Arkasında Amerikan emperyalizmi vardır. Burada doğrudan doğruya vatanımızı bölme, Türkiye toprakları dahil Suriye, Irak, İran toprakları üzerinde ABD’nin Büyük Kürdistan planı var. Onun için bütün milletimiz bütün insanlık bu kararın özünü çok iyi anlamalıdır. Zamanın özgürlükçü ve devrimci Avrupası, bu emperyalist kararı hiçbir zaman kabul etmeyecektir. Nitekim Danimarka Hükümeti “1915 olaylarına soykırım diyemeyiz” dedi. Alman Hükümeti bu konunun uzmanlar ve tarihçiler tarafından değerlendirilmesi lazım ve değerlendiriliyor” diyerek soykırım tartışmasına karışmayacağını belirtti. Papa da sadece alıntı yaptığını belirterek geri adım attı. Çeşitli Avrupa ülkelerinin mahkemeleri soykırım konusunda parlamentoların karar alamayacağı yönünde hükümler verdi. Bizlerin önderliğinde kurulacak Millî Hükümet’in,  Avrupa Birliği aday üyeliğinden çekilme kararını bir kez daha milletimize sunuyoruz. Avrupa Parlamentosu, Avrupa hukukunu çiğnemektedir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Perinçek-İsviçre Davası’na ilişkin 17 Aralık 2013 günlü kararında, 1915 yılı olaylarının Holokosta, başka deyişle Yahudi Soykırımı’na benzemediği vurgulanmaktadır. AİHM’e göre, 1915 yılı olayları “soykırım” kapsamında değildir. Bilindiği gibi AİHM kararları, bütün Avrupa devletleri için bağlayıcıdır; Avrupa Parlamentosu için de bağlayıcıdır. Avrupa Parlamentosu haddini bilmelidir. Parlamentolar yargı yetkisine tecavüz hakkına sahip değildir. AİHM kararına göre, parlamentolar tarih yazamaz. Avrupa Parlamentosu kendi emperyalist yalanlarını “tarihsel gerçek” diye insanlığa dayatamaz. Avrupa Parlamentosu önünde Vatan nöbetindeyiz. Bütün Avrupa’da ve Türkiye’mizde vatan bütünlüğümüz ve başı dik yaşamak için eylemlere başlıyoruz. Bu karar geçerli değildir. Türkiye’ye Avrupa diz çöktüremez. Türkiye’yi bölme planları geçersizdir, bozguna uğratacağız. Bütün milletimiz huzur içerisinde olsun. Milletimiz Ermeni soykırımı yalanını, AİHM kararıyla çöpe attı. Avrupa Parlamentosu kararını da aynı çöplüğü atacağız. Avrupa Parlamentosu’nun böyle bir karar almasında AKP iktidarının çok büyük payı var. Kürt açılımı, Ermeni açılımı derken Avrupa Birliği’ne ‘Böyle bir karar al’ diye geçmişten beri mesaj veren AKP iktidarıdır. Türkiye’yi Avrupa kapısına bağlayanlar, Avrupa’nın bu emperyalist kararı karşısında dik duramazlar. Türkiye’nin şimdi yapacağı tek bir şey var, Bizler bunu yaptık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararını onların gözlerine dayayacağız. Elimizde bu karar varken kimsenin karşısında eğilip bükülmeyiz.

bilecik çilingir

Bizler Vatan Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği üyeleriyiz kısaca biz Ermeni Soykırımı Emperyalist Bir Yalandır!

Soykırım yapmadık vatan savunduk! Diyenleriz.

DSC_0804 DSC_0827 DSC_0807

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

BİLECİKSES