ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:18

ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ

ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ
Son Güncelleme :

12 Eylül 2014 - 13:30

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı bu yıl 733.’sü gerçikleştirilecek olan Ertuğrul Gazi’yi anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Açıklamasına; ”Şanlı ve Aziz tarihimizde büyük önem arz eden gerek kuruluş ve gerekse kurtuluşa tanıklık etmiş olan ve her karış toprağında Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Şeyh Edebalı ve nice Alperenlerin ayağının izi, gözünün feri ve alnının teri olan böylesine eşsiz bir diyarda yaşamanın anlamı bizler için çok büyük” ifadeleri ile başlayan Başkan Selim Yağcı, şunları aktardı:

”Kıtalara hükmetmiş şanlı bir devletin ve sonrasında kötü giden makus talihimizin yenildiği günümüzde tüm dünyanın imrenerek baktığı Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak; Güzide memleketimizin her zerresine minnet ve şükran borçluyuz. Asırlardır milletimiz bu doğrultuda milli ve manevi duygularından ödün vermemiş, aramıza nifak tohumları ekmek isteyenleri bozguna uğratmayı başarmıştır. 733.’sünün coşkuyla kutlayacağımız Ertuğrul Gazi’yi anma şenliklerinde yine tüm dünya insanı güzide ilçemiz Söğüt’e akın edecek. Kalpleri ve gönülleri fetheden bir anlayışın, birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mayasıyla yoğrulan bir milletin coşkusuna tüm dünya eşlik edecek. Farklılıklarımızı, kültürel çeşitliliğimizi zenginlik kabul eden, eşitliğe, adalete ve hoşgörüye dayanan bu idare düzeninin oluşturulmasında şüphesiz Ertuğrul Gazi ve onun yolundan yürüyen liderlerin rolü büyüktür.
Bugün bu köklü mirasın temsilcisi bir nesil olarak, geçmişimizi unutmadan, toplumsal barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, huzurun ve refahın artması için hep birlikte çalışıyoruz. Bizler bu muhteşem enerjiyi Yüce Atatürk’ün dediği gibi; Muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak için çaba sarfetmeliyiz. Bizler Uluönder Atatürk’ün bu hedefinden yola çıkarak, gerek ilimizi gerek ülkemizi, eserlerle donatmanın çabasındayız ve bu çabamız hiçbir zaman bitmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 733.’sünü coşkuyla kutlayacağımız Ertuğrul Gaziyi anma şenliklerinin tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi vesilesiyle, bizleri aziz miraslarıyla bahtiyar eden Ertuğrul neslini bugün bir kez daha minnetle yad ediyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.”