20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

EYBİLDER, Bursa Uludağ Gezisi Düzenlendi

- Reklam -
- Reklam -

EYBİLDER, Bursa Uludağ Gezisi Düzenlendi. Eskişehir’de Yaşayan Bilecikliler, Bursa Uludağ Gezisinde. Eskişehir’de Yaşayan Bilecikliler Derneği (EYBİLDER) 16 OCAK 2022 Tarihinde yaptığı genel kurul toplantısının ardından etkinliklerine hız verdi.

30 Ocak Pazar günü dernek üyelerine ve halka açık olarak Bursa Uludağ gezisi düzenlendi. Tarihi Cumalıkızık köyünde kahvaltı sonrası, Uludağ Milli Parkı Kayak Merkezine gidilip kayak, telesiyej ve kızak etkinliği yapıldı. Öğle yemeğinde gezi etkinliğine katılan misafirlerine mangalda köfte ve sucuk ikramı yapıldıktan sonra Uludağ Milli Parkından, Bursa Tophane mevkisine geçildi. Burada Osman Gazi, Orhan Gazi türbesi ve 2’nci Abdülhamit Han’ın yaptırdığı saat kulesi ziyareti yapılıp, kestane şekeri alış verişine geçildi. Ulucami ve çevre ziyareti yapılıp Eskişehir’e dönüldü. Geziye katılanlar, Uludağ gezisinin neşeli ve eğlenceli geçtiğini belirterek, başka gezi etkinliklerinin yapılmasını istediler.

EYBİLDER Dernek Başkanı Davut Mülayim Bilecikli hemşehrilerimizi birlik ve beraberlik içinde tutmak, dayanışmayı artırmak, sosyal ve kültürel bağların kuvvetlenmesi için tarihi ve kültürel geziler ile diğer sosyal etkinliklerin belirli aralıklarla düzenleneceğini ifade ederek, geziye iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür etti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.