15.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Genç Çiftçi Projesi İlk Meyvelerini Vermeye Başladı

- Reklam -
- Reklam -

Genç Çiftçi Projesi İlk Meyvelerini Vermeye Başladı

Bakanlığımızca 2016 Yılında Uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi çalışmalarında sona gelindiği şu günlerde İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ Proje kapsamında Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği Projesi uygulayarak tamamlayan İlimiz Merkez İlçe Yeniköy Köyünden Kadriye BİÇER’in serasında incelemelerde bulundu.
İl Müdürümüze Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah SARAY ve Proje Yürütme Biriminden Mühendis Aytekin YÖNTER eşlik etti. İl Müdürü “Genç Çiftçi Projesinin ülke tarım ve hayvancılığına çok büyük katkılar sağlayacaktır. Projenin başarılı uygulanması halinde İlimiz gelecekte daha fazla proje yapma şansını da elde edecektir. Bu nedenle çok daha titiz davranmalıyız. Her türlü teknik desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Genç çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun, bereketli kazançlar diliyorum” dedi.
1.000,00 m2’lik Örtüaltı (sera) Sebze Yetiştiriciliği Projesini başarı ile uygulayan Kadriye BİÇER, KDV dahil yaklaşık 36.000,00TL maliyeti olan projenin 30.000,00 TL’sini proje kapsamında hibe desteği olarak almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, bu proje ile İlimiz tarımsal üretimine, ülke ve aile ekonomisine katkı sağlamaya çalışacağını söyledi ve bu uygulamadan dolayı Bakanlık adına İl Müdürüne ve tüm çalışanlarına teşekkür etti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.