26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

“Gerçek bir savaşın içine girdik”

- Reklam -
- Reklam -

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, “Ukrayna gerçek bir savaşın içine girmiştir. Ukrayna askeri, ekonomik ve enformasyon gibi farklı alanlarda yürütülen bir savaşın içine girmiştir.” dedi. Ukraynalıların gerçekleri bilmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Yetsenyuk, ülkesinin bu olaylardan temizleneceğini kaydetti.

YENİ BİR ASKERİ OPERASYON BAŞLATILDI

Öte yandan Ukrayna Parlamentosu, Verhovna Rada Başkanı Aleksander Turçinov, genel kurul oturumunda, milletvekillerine Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlılarına yönelik sürdürülen terörle mücadele operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi. Turçinov, “Savunma bakanımızla görüştüm, terörle mücadele operasyonları tekrar aktif hale getirilmiştir. Silahlı kuvvetlerimiz, teröristlerin kalelerine ve üslerine ağır darbeler vurmaktadır.” dedi.

AYRILIKÇILARIN MEVZİLERİNE HAVA SALDIRISI

Ukrayna ordu sözcüsü, Rusya yanlısı ayrılıkçıların mevzilerine hava saldırısı düzenlediklerini açıkladı. Ayrılıkçıların bir Ukrayna uçağına ateş açtığını, ancak uçağın güvenli bir şekilde iniş yaptığını ifade eden sözcü, bir ordu helikopterinin düşürüldüğü iddiasını ise reddetti.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, 10 günlük ateşkesin ardından ateşkesi yenilemeyeceğini açıklamış, suç faaliyetleri nedeniyle barış şansının engellendiğini söylemişti.

kaynak:trthaber

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.