22.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ağustos 6, 2022

Gölpazarı Tarihi Taşhan Çevresi Işıklar ile Yenileniyor.

- Reklam -
- Reklam -

Gölpazarı Tarihi Taşhan Çevresi Işıklar ile Yenileniyor.
Işıklar Yapı Ürünleri sponsorluğunda Bilecik’in Gölpazarı İlçesi’nde devam etmekte olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yürütücülüğündeki Köyünü Yaşat Projesi ve Gölpazarı Belediyesi’nin de katkıları ile düzenlenen Gölpazarı Tarihi Taşhan Çevre Düzenlemesi Öğrenci Mimari Proje Yarışması ilçenin büyük öneme sahip meydanını öğrenciler ile yeniden ele almayı amaçlıyor.
Yarışma sonucunda Işıklar Yapı Ürünleri ve Gölpazarı Belediyesi işbirliği ile uygulanması planlanan proje ile tarihi İpekyolu üzerinde yer alan Taşhan ve çevre meydanının kamusal kullanıma önem veren, kentsel ve kırsal yaşam ile bütünleşik, kültür ve sanat çalışmalarına olanak sağlayan ve sürdürülebilirlik ilkelerini gözeten özgün bir şekilde halka hizmet vermesi amaçlanıyor.
“Eskimeyen tuğla yaşayan meydan” sloganıyla yola çıkan yarışmanın jüriliğini hem akademik hem de profesyonel hayattan çok önemli isimler yapmakta. Ayrıca yarışma ile katılan genç mimarlara da mesleki gelişimleri açısından çok cazip ödüller sunulmakta.
Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ve başvurular için:
www.eskimeyentugla.com
www.koyunuyasat.com
İletişim: yarisma@eskimeyentugla.com

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.