8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

HAVUZDA DERSLER DOLU DOLU GEÇİYOR

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından 2007 yılından bu yana büyük bir katılımla gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları projesi kapsamında yüzme eğitimi alan çocuklarımız, eğlenerek, yüzmeyi öğreniyor.

Proje kapsamında çocuklarımıza yüzmede eğitim veren, Beden Eğitim Öğretmeni ve Yüzme Sporu Eğiticisi Hasan Kol gerçekleştirdikleri eğitimler hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin önemine değinenen Hasan Kol, şunları söyledi:

”Belediyemiz tarafından açılan kurslarda, 6 yaş üzeri çocuklarımızı eğitimlere tabi tutuyoruz. Buradaki eğitimlerimizde öncelikle havuzdaki disiplini öğretiyoruz. Yani örnek vermek gerekirse eğer, çocuklarımıza, okulda arkadaşlarına yaptıkları şakaları burada yapamayacaklarını öğretiyoruz. Çünkü boğulma tehlikesi geçirebilirler. Bunun yanında hijyen şartları, havlu kullanılması, tuvalet ve lavabolara giriş ve çıkışlar gibi konuları önemsiyoruz ve onlara öğretiyoruz. Daha sonra yüzme eğitimi geliyor. Yüzme eğitiminde basamakları birbir uyguluyoruz. Önce suya girme ve suyla tanışma aşamalarını öğretiyoruz. Burada havuzları yaş gruplarına göre belirleyip öylece alıyoruz. Yani öncelikle spor eğitimi ve ahlakını vermeye çalışıyoruz. Çocuğumuzun kendisini birçok anlamda terbiye etmesini öğretmiş oluyoruz. Çocuklarımız burada aynı zamanda temizliği öğreniyor, birbirlerine karşı hak ve kuralları öğrenciyor. Birbirlerine saygı göstermeyi ve sıraya girmeyi öğreniyorlar. Daha sonra da yüzme eğitimlerini dediğimiz gibi basamak basamak öğretiyoruz. Suya girdiklerinde karşıdan karşıya geçmeyi öğretiyoruz. Şu an itibariyle 9 tane eğitmenimiz var. Saat 09:00’da başlıyor ve 12:30’da bitiyor. Çalışmalarımıza önce ısınma evresiyle başlıyoruz. Daha sonra da havuza girerek eğitim alıyorlar. Şu an 248 öğrencimiz var.

DSC_0946 DSC_0960 DSC_0972 DSC_0991

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.