10.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Hayatı Paylaşmak İçin Engeller Yok

- Reklam -
- Reklam -

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

 

Bozüyük Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Kursu öğrencileri işitme engellilerin dünyasını tanıtmak amacıyla bir program düzenledi.

Bozüyük Halk Eğitim Merkezinde verilen işaret dili kursu hocaları, öğrencileri ve işitme engellilerle birlikte düzenlenen etkinlik ilgi gördü. Bozüyük Belediyehsi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programda yapılan tüm konuşmalar aynı anda işaret diline çevrildi. Programda; etkinliğin düzenlenmesindeki amacın işaret diline gerekli önemin verilmesi ve işitme engelli vatandaşlarımızın çektiği sıkıntılara dikkat çekilmesi olduğu vurgulandı. Programda konuşan işaret dili kursu öğretmeni Ayşe SOYDAN yaptıkları çalışmalarda kendilerine her ihtiyaç duyduklarında destek veren Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan GÜNER’ e ve kursa katılan, ilgilenen tüm öğrencilerine teşekkür etti. Ardından kurs öğrencilerinin hazırladıkları videolar izletildi. Sahneye alınan işitme engelli öğrenciler ile soru cevap şeklinde bir söyleşi yapılmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen etkinlik sona erdi.

Programın devamında tüm kurs öğrencileri ile birlikte Bozüyük Belediyesi Kültür Merkezi’ne geçildi. Etkinlik burada Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen yemek programının ardından sona erdi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.