İçişleri Bakanlığından Yeni Ek Genelge Yayınlandı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

18 Ocak 2022 - 22:52

İçişleri Bakanlığından Yeni Ek Genelge Yayınlandı

İçişleri Bakanlığından Yeni Ek Genelge Yayınlandı
Son Güncelleme :

22 Mart 2020 - 10:15

81 İl Valiliğine Gönderildi. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler ile ilgili ek genelge İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen ek genelgede 21 Mart Cumartesi gecesi saat 24:00 ten itibaren yürürlüğe alınması istenen Koronavirüs Salgini ile Mücadele kapsamında gönderilen ek genelgede, alkollü, alkolsüz restoran ve lokanta, pastahane ve benzeri iş yerlerinin paket servis alanları hariç müşterilerin oturmasına izin verilmemesi, gel-al şeklinde çalışılması, pastane ve benzeri alanlardaki oturma alanlarının kaldırılmalarının sağlanması, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri için gerekli işlemlerin yapılması istendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine Koronavirüs Salgini ile Mücadele kapsamında gönderilen ek genelgeyle ;

21 Mart Cumartesi ( Bugün ) saat 24 : 00 itibariyle içkili ve / veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri iş yerlerinin sadece paket servis, gel – al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek . Bu nedenle lokanta / restoranlar ile pastane ve benzeri iş yerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları sağlanacak, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak.