26.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

İktisat Düşünce Kulübüne Dair Herşey

- Reklam -
- Reklam -

Kulüp Kurma Fikri Nereden Aklınıza Geldi?

Başkan Danışmanı: Menderes Tasnak ve Başkan Yardımcısı : Nevruz Türkan Açıklamaları

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde iktisat bölümünü ilk kazandığımda ne yapmam gerektiğini ve iktisadın ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. İktisat’ın ne olduğunu öğrenebilmek ve iktisada karşı olan merak’ımın giderilmesi için çeşitli araştırmalar yapmaya başladım ve arkadaşlarımla iktisadi konuların tartışılabileceği bir ortamın oluşması için çaba göstermeye başladım. Dolayısıyla Ekim 2014 civarında okumuş olduğumuz ‘İKTİSAT NEDİR’

adlı kitap sayesinde Kulüp Başkanım Gamze Yıldız ve Başkan Yardımcısı Nevruz Türkan ile kulüp kurma fikrini oluşturduk.

Kulübün Kuruluş Amaçları

Konferanslar, seminerler aracılığıyla teoride olan bilgilerimizi pekiştirerek kendimizi ifade etmek

Gala geceleri düzenleyerek iktisat düşünce kulübü olarak bizlerin öncülüğünde ekonomi yönlü belli başlı filmler izleyip görsellik açısından zengin bir birikim oluşturabilmek

Ünlü ekonomistleri eğlence boyutunda tiyatro yoluyla hayatlarını anlamak ve yorumlamak

Gazetede ki ekonomiye yönelik makalelerle arkadaşlarımız ve hocalarımız eşliğinde geniş çaplı tartışma programları oluşturmak, bu yollada fikir çatışmalarıyla beyin fırtınası oluşturmaktır.

Kulüp İlk Kurulduğunda Hedefleri Nelerdir?

Ekonomik anlamda kendimizi geliştirebileceğimiz bir platform meydana getirip üniversite öğrencilerinin bilgi birikimlerinin ve donanımlarının arttığı bir alan oluşturmayı hedefliyorduk,

Diğer kulüplerden olan arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde faaliyetlerde bulunmak aynı zamanda hocalarımızda olan hoş sohbetlerimizi ve ekonomik donanımlarızı konferanslar aracılığıyla yansıtmayı istiyorduk çünkü bizim için herşeyden önemli olan tek şey “İNSAN” kavramına yüklenen anlamdı.

Üniversite Öğrencilerinden Beklentileriniz?

Azimli aktif, araştırmaya önem veren meraklı arkadaşlarımızla iktisat düşünce kulübün de gerek yönetim kurulunda gerekse üye olarak yer almalarını istiyoruz bizlerle birlikte faaliyetler içerisinde rol almalarını bekliyoruz.

Neden İktisat Düşünce Kulübü?

Hayatımızın her alanını ekonomi kaplıyor sabah kalktığımızda içtiğimiz sudan okuduğumuz gazetelerden ya da herkes için önemli olan akıllı telefonlardan tutun her alanda ekonomi varlığını gösteriyor. İktisat düşünce kulübünü şubat 2015 tarihinde iktisat 2. sınıf öğrencileri olarak kurduk. Şu anda iktisat 3. sınıf öğrencileri olarak İktisat düşünce kulübü bizlere çok katkısı olduğunu söyleyebiliriz. Fakültemiz de okuduğumuz bölümle ilgili bir kulüp fikri olmadığından bir ilki gerçekleştirmek istedik, bu yüzden “İktisat Düşünce Kulübü’nü” kurduk.

İktisat Düşünce Kulübü Olarak Faaliyetleriniz Nelerdir?

İktisat Düşünce Kulübü olarak yapmış olduğumuz ilk etkinliğimiz tanışma etkinliğiydi. İibf Dekanımız Abdülkadir İLGEN ve Kulüp Danışman Hocamız Aykut EKİNCİ eşliğinde iktisat yönetim kurulu olarak iktisat düşünce kulübünün tanıtımını yaptık. “ÜNİGS” ile birlikte 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma amacıyla helva dağıtma etkinliğinde bulunduk Daha sonraki programımızda ise gala gecesi düzenledik akıl oyunları adlı film gösterimini gerçekleştirip Yrd. Doç. Hüseyin TEZER ile sinevizyon hakkında tartışma yaptık, yönetim kurulu olarak Nisan da düzenlenen öğrencilerle “360 Derece Öğrenci Kongresi’nde” kulübümüzü ve üniversitemizi temsil ettik. Geçen dönem en son yapmış olduğumuz etkinliğimiz ise “Merkez Bankası ve Para Politikaları” adlı konferansımızda Prof. Dr. İlker PARASIZ ‘ ı ağırladık. Bundan sonraki etkinliklerimiz devam edecektir.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.