8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

İL MÜFTÜLÜĞÜ VE BİLECİK BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE KUR’AN-I KERİM KURSU

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi ve İl Müftülüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim kursları devam ediyor.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın, hizmete sunulan kültür kongre merkezi ve mahalle konakları gibi tesislerin her zaman birbirinden farklı yararlı etkinliklerle aktif olarak kullanılması ve vatandaşlara hizmet etmesi düşüncesiyle gerçekleştirilen birçok etkinliğin yanı sıra Kur’an-ı Kerim kursları ile yüzlerce insanımız ders alıyor.

Şehrimizdeki her yaş aralığındaki bayanlara yönelik olan kurslar, Eylül ayından başlayarak, Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek.

8 aylık derslerin ardından kursiyerlere katılım belgelerinin verileceği eğitimler, 4 kur şeklinde gerçekleştirilecek ve bayan mahalle sakinlerimiz istediği kur itibariyle dersler alabilecek.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki kurslarda eğitim veren Fahri İlahiyat Hocası Saadet Unur tarafından verilen eğitimlerde, ibadet, itikadi konular, Kur’an-ı Kerim’i tecvidli okuma, ahlak konularıyla genel dini bilgiler veriliyor.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Bahçelievler Mahallesi sakinleri için düzenlenen kurslar, tüm mahallelerdeki Mahalle Konakları’nda bütün bayan hemşehrilerimize yönelik olacaktır.

Mayıs 2015 itibariyle bitecek olan kurslar, daha sonra çocuklarımız için Yaz Kur’an Kursları etkinliğiyle devam edecek.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.