8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

-İLK MAHALLE İFTARI YENİDOĞAN MAHALLE’SİNDE YAPILDI

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen“İftara Bize Bekleriz” adlı Mahalle İftarları programının ilki yoğun bir katılımla Yenidoğan Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl Bozüyük’te ilk kez Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde tüm mahalleliyi bir araya getirerek toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen Mahalle İftarlarının ilki yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İftar programına mahalle sakinlerinin yanı sıra Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Belediye Başkan Yardımcıları ve Mahalle Muhtarı Kahri İNCİ katıldı. Özellikle Yenidoğan Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar programı öncesinde Besmele İlahi Gurubu tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirilirken dini sohbetlerde yapıldı. Belediye Başkanı Fatih BAKICI iftara katılan mahalle sakinleri ile tek tek görüşerek hoş geldiniz dedi. Başkan BAKICI ayrıca kısa bir konuşma yaparak; Mahalle iftarlarına tüm vatandaşların davetli olduğunu ve iftar programlarının kardeşliğin, birlik ve beraberliğin; zengin-fakir, genç-yaşlı, kadın-erkek ayırmadan bütünleşmenin adresi olacağını söyledi. Programa katılan herkese teşekkür eden Başkan BAKICI mahalle sakinlerinin Ramazan-ı Şeriflerinin hayırlı olmasını diledi.

Ezanın okunması ile birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı. Yenidoğan Mahallesi sakinleri düzenlenen bu ilk iftar programı ile bir araya gelerek Ramazan ayının güzelliklerinden biri olan toplu iftar yapmanın manevi hazzını hep birlikte yaşadılar.

Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 1 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 2 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 3 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 4 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 5 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 6 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 7 Mahalle İftarları Yenidoğan Mahallesi  Yapıldı 8

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.