16.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’ SÖZÜ İNSAN HAKLARINA VERİLEN ÖNEMİN ZİRVE NOKTASINI İFADE ETMEKTEDİR

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ sözü insan haklarına verilen önemin zirve noktasını ifade etmektedir” dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, mesajında, ”İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışı ile dünyaya hak ve adalet dağıtan bir ecdadın nesli olmakla iftihar ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

”İnsanlar arasında ırk, din, renk ayrımı yapmadan sevgi, saygı ve dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olma haysiyeti ile sahip olması gereken hakların tamamına insan hakları denmektedir. Bu anlamda İnsan Hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallar bütünüdür. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi, insan onuruna yakışmayan kabul edilmeyecek bir davranıştır. Bakınız! Bu tarz ayrımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan hiçbir zaman eksik olmamıştır. Düşüncemiz insanlar arasında hak, adalet ve özgürlük düşüncesinin yaygınlaşması ve her zaman ön planda olmasıdır. Sonrasında elbette ki, bulunduğumuz şu topraklar üzerinde sıloganımızda da olduğu gibi, ‘Hep birlikte daha iyiye daha güzele” anlayışı ve insanca yaşamanın hazzını sürebilmek olacaktır.

Bizler; bir döneme ismini altın harflerle yazdıran Cihan Devleti Osmanlının kurulduğu bir diyarda yaşıyoruz. “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” mirasından aldığımız eşsiz enerji ile geleceğe yürüyoruz. Öyleyse gelin hep birlikte seslenelim bu dünyaya. İnsan hak ve özgürlüklerini ihlal edenlere hep beraber seslenelim. “İnsan, yaradılanın en şereflisi ve en mükemmelidir. Bizler nasıl yaşamak istiyorsak etrafımızdakilere de öyle davranmalıyız. Gönlümüzde adeta bir volkan gibi şahlanan hak, adalet ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda, bizler için insan hak ve değerleri vazgeçilmez bir unsur olmuştur.

Bu duygu yoğunluğu içerisinde, insana insan gibi değer veren, insanca muamele eden, ayrıca hak ve değerlere sahip çıkan, yaşadığımız mekanları daha da yaşanılabilir kılan ve yaşadığımız her günün daha huzurlu, adaletli, daha mutlu geçmesi düşüncesi ile İnsan Hakları Haftasını kutluyorum.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.