8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

İşadamından Ebola’yla mücadele için 100 milyon dolar

- Reklam -
- Reklam -

ABD’li milyarder işadamı Paul Allen, Ebola’yla mücadele için 100 milyon dolar bağışlayacak.

Microsoft’un kurucularından milyarder işadamı Paul Allen, yaptığı açıklamada, Batı Afrika’daki Ebola hastalığıyla mücadele için 100 milyon dolar bağışlayacağını bildirdi.

İşadamı Allen’in bağışlayacağı paranın 26 milyon dolarının doğrudan ABD Hastalık Kontrol Önleme Merkezine (CDC), 7 milyon 500 bin dolarının Massachusetts Üniversitesi (UMass) Tıp Fakültesine ve kalan kısmının da Amerikan Kızılhaçı, UNICEF ve sivil toplum kuruluşlarına gideceği belirtildi.

Ebola’yla mücadelede bugüne kadarki en büyük bağışı yapan işadamı Allen, bu konuda küçük çaplı bağışçıları yönlendirmek amacıyla ”www.TackleEbola.com” adıyla bir de web sitesi açtı.

Web sitesinin 6 bin el yıkama istasyonunun kurulması ve virüsten etkilenenlerin tedavisinin yapıldığı sağlık merkezlerindeki yatak sayısının artırılması gibi ihtiyaçların sağlanmasına yardımcı olması bekleniyor.

Allen’in iş ortağı Bill Gates de 50 milyon dolar bağışlayacağını, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve pediatri uzmanı eşi Priscsilla Chan ise Ebola salgınıyla mücadele amacıyla 25 milyon dolar bağış yapacaklarını duyurmuşlardı.
kaynak:trthaber

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.