16.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

İstanbul Güney Kore’de

- Reklam -
- Reklam -

İstanbul ile Güney Kore’yi yakınlaştıran “İstanbul Kore’de 2014”, Güney Kore’nin tarihi şehri Gyeongju’da büyük bir katılımla gerçekleşiyor.

İstanbul ile Güney Kore arasında kültür bağı oluşturmak amacıyla geçen yıl İstanbul’da düzenlenen “İstanbul – Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” etkinliklerinin karşılığı niteliğindeki “İstanbul Kore’de 2014” organizasyonu, “Yeni Bir Yolculuk Başlıyor” sloganıyla Gyeongju’da yapılıyor. “İstanbul Kore’de 2014” organizasyonun ilk üç gününde Koreliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Kent Orkestrası’nın çaldığı Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerini dinleme ve İBB Şehir Tiyatroları’nın sahneleyip Şehika Tekand yönettiği “Oyun” adlı tiyatro eserini izleme fırsatı buldu.

Etkinlikler kapsamında Koreliler, simit, lokum, çay ve kahve gibi lezzetleri tanıma fırsatı buldu. İlk üç gün içerisinde 10 bine yakın çay, 2 bine yakın Türk kahvesi, yüz binlerce şerbet ikram edilirken, 300 bine yakın Koreli, Gyeongju’daki etkinlik alanında ağırlandı.

BEĞENİYLE İZLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinasyonu ile özel olarak tasarlanıp gerçekleştirilen “Anadolu Ritüelleri” gösterisi, Koreli izleyiciler tarafında beğeniyle izlendi.

Köy seyirlik oyunlarından derlenen gösteri, binlerce yıllık Anadolu medeniyetinin sabır, hoşgörü ve sevgi dolu ruhunu yaşatıyor. Koreografisini Ahmet Öğren’in hazırladığı gösterinin yönetmenliğini Ali Yaylı ve genel sanat yönetmenliğini Mustafa Doğan üstleniyor

kaynak:trthaber

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.