8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

İSTASYON MAHALLESİ SAKİNLERİ İFTAR SOFRASINI PAYLAŞTI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen mahalle iftarlarında, İstasyon Mahallesi sakinleri aynı sofrada bir araya geldi.

İftar öncesi ilahilerin seslendirildiği programda, çocuklar da şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlendi.

İftara eşi Fatma Yağcı ile birlikte katılan Başkan Selim Yağcı, gerçekleştirilen iftar yemeğinin önemine değindi.

Bilecik’in bütün mahallelerinde düzenlenen iftar yemeklerinin komşular ve mahalleliler tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını dile getiren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Ramazan ayı her zaman dediğimiz gibi birlik, beraberlik, sevgi, hoşgörü, paylaşım ve kardeşlik ayıdır. Mahallelerde aynı lokmaları birlikte paylaşarak, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşliğimizi göstermek istiyoruz. Yılda bir defa da olsa eş, dost, komşu ve akrabayla aynı mahallede bir araya gelip, bir suyu, bir ekmeği birlikte paylaşmaları bizleri mutlu ediyor. Organizasyonlara katılarak bizlere güç ve destek veriyorsunuz. Sizlerin gücü, desteği, sevgisi ve saygısı bizlere daha büyük hizmetleri yapmak noktasında yol açıyor, enerji ve sinerji veriyor. En büyük gücümüz, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz. Buradan ayrılmadığımız süre içerisinde bizi yenecek hiçbir güç yok. Onun için sevelim, sevilelim. Bu yılki programlarımıza, katkı yapmak isteyen esnaf ve işadamlarımızı da gerçekleştirilen hayra ortak ederek düzenliyoruz. Bu iftar yemeğinde, Bilecik’imizde hizmet veren Erdal Erşan bey efendinin katkıları oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Verilen yemeğin ölmüşlerin ruhuna ulaşmasını diliyoruz. Hep birlikte daha iyiye daha güzele diyorum. Hayırlı ramazanlar.”

Şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenen çocuklara, pamuk şekeri ikram edildi.

DSC_0331 DSC_0347 DSC_0354 DSC_0370 DSC_0422

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.