20.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YILI

- Reklam -
- Reklam -

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98. YILI VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından program düzenlendi.
Okul Müdürü Meryem Avcu, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda, İstiklal Marşı’nın Türk ulusunun ruhunu, tarihini ve ideallerini yansıtan hiçbir zaman ölmeyecek mütemadiyen yaşayacak olan mukaddes marş olduğunu söyledi.
Mehmet Akif Ersoy’un, İstiklal Marşı’nda Türk ulusunun neden savaştığını, neye inandığını açık bir şekilde anlattığını ifade eden Avcu, ”Çanakkale savaşını yazdığı bir şiirle anlatan anlatmakla da kalmayıp adeta destanlaştıran Akif, topyekun milli mücadelenin yaşandığı kurtuluş savaşına da İstiklal Marşımızı armağan etmiştir. İstiklal Marşı hem Türk ulusunu hem de Mustafa Kemal’i mükemmel bir suretle anlatan destan hüviyetindedir.” diye konuştu.
Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince ”İstiklal Marşının doğuşu” konulu müzikli dinletinin ardından, yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Nihat Can ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut ödüllerini verdi.
Törene, Vali Şentürk’ün yanı sıra, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.