16.4 C
Bilecik
Cuma, Haziran 24, 2022

Kadın Çiftçilerimiz Bursa Tarım Fuarında Tarımsal Yeniliklerin Peşinde

- Reklam -
- Reklam -

Kadın Çiftçilerimiz Bursa Tarım Fuarında Tarımsal Yeniliklerin Peşinde
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce “15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü” münasebetiyle; 14 Ekim 2016 tarihinde ilimiz kadın çiftçilerinin katılımıyla Türkiye’nin en büyük tarım fuarı organizasyonu olan Bursa Tarım Fuarına gezi düzenlendi.
Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına, İl Müdürlüğümüzde görevli personeller ile İlimiz kadın çiftçileri katıldı. Gezi ekibi, ziyaret kapsamında Uluslararası Tarım Fuarında sergilenen sektörel yenilikleri yerinde inceleme fırsatı buldular. Yapılan gezide fuar alanını gezerek hem yenilikleri, hem farklı üretim desenlerini hem de tarımsal uygulamaları yerinde görme imkanı buldular. Tarımsal alanda kullanılan teknolojik girdiler hakkında katılımcı firmalardan bilgiler aldılar.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ konuyla ilgili olarak, Kadın çiftçilerimiz ile yaptığı sohbette “Ülkemizde tarımsal üretim, işgücünde önemli payı kadın çitçilerimiz sağlanmaktadır. “15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü” dolayısıyla kadın çiftçilerimizi kurumumuza ait minibüs ile Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına götürüyoruz. İl Müdürlüğü olarak, kadın çiftçilerimizin bu özel günlerine değer katmak, tarım sektöründeki yenilikleri yerinde görerek tarımsal üretimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu gezi programını organize ettik. Bu sayede kadın çiftçilerimiz tarımsal yenilikleri yerinde görme ve değerlendirme fırsatı buldular. Bu vesileyle tüm kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi
Tarım TV’ de canlı yayında İl Müdürümüz YILDIZ ve kadın çiftçilerimizi temsilen Hidayet ÖZ Hanım Bilecik ilimizi tanıtma şansı buldular.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.