20.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

KADINLAR İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ İÇİN YÜRÜDÜ

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİKLİ KADINLAR İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ İÇİN YÜRÜDÜ

Bilecik’te bir araya gelen kadınlardan oluşan heyet, Belediye Bahçesi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

İstiklal Marşımızın Kabul edilişinin 98. Yıldönümü dolayısıyla yürüyen kadınlar Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

Vali Bilal Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk, Milletvekili Selim Yağcı’nın eşi Fatma Yağcı, Belediye Başkanı Nihat Can’ın eşi Nesrin Can, Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal’ın eşi Zuhal Namal, ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile kadınların olduğu kalabalık, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü andı.

Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen kadınların Belediye binasında başlayan yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Burada açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Can’ın eşi Nesrin Can, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Öncelikle bizleri bu anlamlı buluşmamızda yalnız bırakmadığınız için ve duygularımızı aynı ortak paydada paylaşma imkanı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sözlerimin başında öncelikle; Bizlere Kurtuluş Savaşı Mücadelemizin Destanı mahiyetinde olan İstiklal Marşımızı tarihimizin altın sayfalarına ilmek ilmek işleyen Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu vesile ile İstiklal Marşımızın Kudretli Meclisimiz tarafından kabul edilişinin 98. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla hatırlıyor ve kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz. Bugün bizler Kahramanlık Destanımızın dizelere dökülüşü olan İstiklal Marşımızın kabul edilişini büyük bir coşkuyla hatırlamak ve Milli Şairimizi yad etmek için bir araya geldik. Allah bir daha bu aziz Millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Saygı ve sevgilerimle’’ ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından çocuklar ve kadınlar tarafından İstiklal Marşımızın 10 kıtası okundu.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.