26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Karaahmet’ten Tüzün’e Nazar Boncuğu

- Reklam -
- Reklam -

Karaahmet’ten Tüzün’e Nazar Boncuğu

Geçtiğimiz Pazar günü CHP’de yapılan ön seçimin ardından birinci sıra adayı olarak çıkan Tüzün ve ikinci sıra adayı Karaahmet mazbatalarını aldı

CHP’de Bilecik genelinde CHP üyeleri arasında yapılan ön seçimin ardından sandıktan birinci sıra ve ikinci sıra milletvekili adayı olarak çıkan Yaşar Tüzün ve Çağatay Karaahmet’e düzenlenen Bilecik Merkez İlçe Seçim Kurulunda düzenlenen törenle Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Akpınar tarafından mazbataları verildi.

Törenin ardından CHP Bilecik İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Tüzün, 8 Haziranda milletvekili mazbatalarını da alacaklarını belirterek şunları söyledi, ” Cumhuriyet Halk Partisi’nin parlamentodaki en yetkili organlarında, en aktif görevlerinde yer alacağız. Biz ön seçim öncesi hep şunu söyledik; 29 Mart’ın kaybedeni olmayacak. Kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olacak dedik. Biz 29 Mart’ı maçın ilk yarısı olarak tamamlayacağız, ilk yarısı sıfır sıfır olacak. Önemli olan ikinci yarıda bu maçı iki sıfır galip bitirebilmektir.”

2’nci sıra milletvekili adayı Çağatay Karaahmet, ise kendilerine iktidarın kapılarını aralayacak parti içerisindeki ön seçim mücadelesini neticelendirdiklerini belirterek şunları söyledi, ” Sandık neticesinde saygı duymak, demokrasiye saygı duymaktır. Dolayısıyla biz 4 aday adayı arkadaş, 29 Mart’ta yarıştık. Yarışın neticesinde sayın, Tüzün 1. Sıra adayımız oldu. Ben, 2. Sıra adayımız oldum. Tüm partililerimiz, tüm arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye genelinde oylarını artırması ve Türkiye genelinde iktidar olması için mücadele edeceklerdir.”

Yapılan konuşmaların ardından, Karaahmet, Tüzün’e destek verdiğini ifade ederek nazar boncuğu hediye etti.

Programa, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve parti üyeleri katıldı.

DSC01113 DSC0098 DSC00304 DSC00723 s DSC01031

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.