KILIÇDAROĞLU TARİHİ FOTOĞRAFLA KARŞILANACAK - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 05:42

KILIÇDAROĞLU TARİHİ FOTOĞRAFLA KARŞILANACAK

KILIÇDAROĞLU TARİHİ FOTOĞRAFLA KARŞILANACAK
Son Güncelleme :

22 Ekim 2015 - 15:20

KILIÇDAROĞLU TARİHİ FOTOĞRAFLA KARŞILANACAK

Yaşar Tüzün, Pazar günü Bilecik’e gelecek Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin 2’inci Cumhurbaşkanı, CHP’nin 2’inci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün 1950’li yıllarda Bilecik ziyareti sırasında çekilen fotoğrafı ile karşılamaya hazırlanıyor.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, hafta sonu ilimize gelerek Osmaneli, Bilecik merkez ve Bozüyük’te vatandaşlarla buluşacak olan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tarihi bir fotoğrafla karşılamaya hazırlanıyor.

En son, 7 Haziran seçim kampanyası çerçevesinde 29 Mayıs’ta Bilecik Cumhuriyet Meydanında görkemli bir miting düzenleyen CHP lideri, 25 Ekim Pazar günü yeniden Bilecik’e gelecek.

Kılıçdaroğlu, Pazar günü önce Osmaneli’de olacak. CHP Lideri saat 14.00’de Osmaneli Balaban meydanında vatandaşlarla buluştuktan sonra saat 15.00’de, PTT yanında bulunan CHP Merkez İlçe Başkanlığı önünde saat vatandaşlara hitap edecek.

Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde CHP’nin birinci parti çıktığı Bozüyük’e verdiği önemi göstermek için programına Bozüyük’ü de ekledi. Bilecik’ten sonra Eskişehir’e gidecek olan Kılıçdaroğlu, Bozüyük’e uğrayarak Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek mitingde konuşacak. Kılıçdaroğlu’nun Bozüyük programı da saat 16.00’da başlayacak.

SÜRPRİZ FOTOĞRAF

CHP Bilecik teşkilatı, Kılıçdaroğlu’nu Bilecik’e gelişi sırasında Gülümbe’de karşılayacak. Bu karşılama sırasında CHP liderine tarihi bir fotoğraf hediye edilecek.

Tarihi fotoğrafta, 1950’li yıllarda Bilecik’e gelen, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’inci Cumhurbaşkanı, CHP’nin 2’inci Genel Başkanı İsmet İnönü’yü ellerinde bir pankartla karşılayan Gülümbe köylüleri bulunuyor. Pankartta, “HASRETİNİ ÇEKMEKTEYDİK BU TOPRAKLARIN KURTARICISI BÜYÜK İNÖNÜ HOŞGELDİN” yazıyor.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Metristepe’nin Kurtuluş Savaşı’nın en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ve Büyük Önder Mustafa Kemal’in savaştan sonra İsmet İnönü’ye “Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz…” diye kutlama telgrafı çektiğini hatırlattı.

Tüzün, “O günleri yaşayan büyüklerimiz yıllar sonra Bilecik’e gelen İsmet İnönü’yü ‘Bu toprakların kurtarıcısı’ yazdıkları pankartıyla karşılamışlar. Gülümbe’deki vatandaşlarımız bu fotoğrafı gururla yıllardır koruyorlar. Biz de Genel Başkanımıza Bilecik’e gelişleri nedeniyle, 2’inci Genel Başkanımızın bu fotoğrafını hediye edeceğiz. Çünkü 1 Kasım’da da bu ülkenin makus talihini bir kez daha yenmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Bilecik’e her zaman özel önem verdiğini anlatan Tüzün, “7 Haziran seçimleri öncesi mitingimiz görkemli geçmişti. Şimdi 1 Kasım’daki hedefimiz Bilecik’ten birinci parti çıkarak Türkiye’de iktidara gelmek. Sayın Genel Başkanımız bizim ‘Bilecik’te birinci parti hedefimize inandığı için programını bu kez daha geniş tuttu. İkinci sırada adayımız Hüseyin Elmas ile birlikte, CHP teşkilatımızın bütün üyelerinin tam bir birlik içinde çalışmasıyla bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. 1 Kasım’ın Başbakanını Bilecik’te hak ettiği şekilde karşılayacağız. Bilecik’teki programlarımız daha görkemli geçecek. Bütün halkımızı, önümüzdeki dönemin hükümetinin başbakanının programına katılmaya çağırıyorum” diye konuştu.