26.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Kızılay’dan terör mağdurlarına SMS yoluyla yardım kampanyası

- Reklam -
- Reklam -

Kızılay’dan terör mağdurlarına SMS yoluyla yardım kampanyası

Bu Bayram Acımızı da Aşımızı da Paylaşalım!

Kızılay, terör nedeniyle yaşadıkları yerlerden ayrılmak zorunda kalan vatandaşlar için SMS kampanyası başlattı. Hayırseverler, “BAYRAM” yazıp 2868’e SMS göndererek 10 TL bağış yapılabilecek.

Türk Kızılayı, Ramazan Bayramı öncesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki terör mağdurlarına destek için SMS kampanyası başlattı. “Bu Bayram Acımızı da Aşımızı da Paylaşalım” sloganıyla başlatılan kampanyaya katılmak isteyenler, “BAYRAM” yazıp 2868’e SMS göndererek 10 TL bağış yapılabilecekler.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Ramazan ayında 100 bin terör mağduru vatandaşımıza yardım ulaştırdıklarını belirterek, “Bu bayramda da onların yanında olacağız. Acılarını paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Terör operasyonlarının devam ettiği Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde Kızılay’ın çok boyutlu insani desteğinin olduğunu aktaran Kınık, “İlk önceliğimiz acil insanı yardımların karşılanması. Toplumsal dayanıklılığın artırılması ve sonraki süreçteki toparlanma döneminde de eğitim, yerleşim, barınma, giyecek, psikososyal destek gibi çok boyutlu alanlarda desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Türk Kızılayı’na bankalarda bulunan Kızılay bağış tahsilât menülerinden, www.kizilay.org.tr üzerinden online, 168 Çağrı Merkezi’nden, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabından, ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapılabiliyor.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.