KÖŞKTE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 08:24

KÖŞKTE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

KÖŞKTE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Son Güncelleme :

17 Ocak 2016 - 15:39

KÖŞKTE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi Danışma Kurulu Toplantısı Albay İbrahim Çolak Köşkü’nde gerçekleştirildi.

 

Bozüyük’te kurulacak olan Şehir Müzesi’nin oluşturulması için Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi Danışma Kurulu Albay İbrahim Çolak Köşkü’nde  toplandı. Toplantıya Belediye Başkanı Fatih BAKICI, AK Parti Meclis Üyesi ve proje koordinatörü Veysel KILIÇ ile Müze Danışma Kurulu üyeleri katıldı. Şehir müzesinin kurulması için yapılacaklar listesinin ve ön çalışmaların konuşulduğu toplantıda yapılması gereken işlerin yol haritası belirlendi.  Kurulacak olan Şehir Müzesi  “3” konu başlığı altında toplanacak olup, geçen iki ayda Bozüyük ve çevresinin antik çağ tarihi, milli mücadele dönemi tarihi ve yakın dönem günlük hayatı ile ilgili konular üzerinde yapılan çalışmalar kurul üyelerine anlatıldı. Kurul toplantısında söz alan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI; “kurulacak olan şehir müzesinde bizim arzu ettiğimiz asıl unsur, gençlerimize tarihimizi öğretmemizdir. Bizler toplum olarak tarihimize sahip çıkmalı, yaşadığımız şehrin geçmişte ki yeri ve öneminin bilincinde olmalıyız” dedi. Toplantıda kurul üyeleri yapılması gerekenler üzerinde ve çalışmaların hızlandırılması konusunda fikir birliğine vardı.

Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi Danışma Kurulu’nda Avukat Ertuğrul AĞAOĞLU, araştırmacı yazar Kurulay YILMAZ, Diş Hekimi Nadir MUMCU, araştırmacı gazeteci Levent SÜNAL ve eğitimci yazar Bilgen ERTEKİN yer alıyor.

Müze-Danışma-Kurulu-Toplantısı-6 Müze-Danışma-Kurulu-Toplantısı-1