27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

KREDİ KARTI KULLANIRKEN AMAN DİKKAT

- Reklam -
- Reklam -

KREDİ KARTI KULLANIRKEN AMAN DİKKAT

Eskişehir’de değişik tarihlerde ATM cihazlarına kart kopyalama aparatları yerleştirmek suretiyle vatandaşların kart bilgilerini ele geçirip bilgi ve rızaları dışında para çekme eylemlerinde bulunan ve 15 şahsı toplamda 25.910 TL zarara uğratan kimliği meçhul şahısların tespitine yönelik Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince son 3 ay içerisinde yapılan çalışmalarda söz konusu eylemleri gerçekleştiren 3 şüpheli şahıs tespit edildi.

Bu şahıslardan ikisi Afyonkarahisar ilinde ATM cihazına kart kopyalama düzeneği yerleştirdikleri esnada Afyonkarahisar’da İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince suçüstü yakalanarak, bu olaydan ötürü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.


Olayın diğer faili olan 1 şahıs ise Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince koordineli olarak yapılan çalışmalar neticesinde Kastamonu ilinde tarihinde yakalanarak, Eskişehir’e getirildi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerekli yasal işlemler yapılarak adli makamlara sevk edildi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.