Kümeste Yakalanan Sansar, Belediye Ekipleri Tarafından Doğaya Bırakıldı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:34

Kümeste Yakalanan Sansar, Belediye Ekipleri Tarafından Doğaya Bırakıldı

Kümeste Yakalanan Sansar, Belediye Ekipleri Tarafından Doğaya Bırakıldı
Son Güncelleme :

19 Eylül 2014 - 14:59

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir kümeste yakaladıkları sansarı, doğaya bıraktı.

Bilecik Aşağıköy’de, bir vatandaşın ihbarı üzerine kümeste yakalanan sansar, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandıktan sonra doğaya bırakıldı.

Veteriner İşleri Müdür Vekili Nedret Avcı yaptığı açıklamada, yakaladıkları sansarı zarar vermeden doğaya salma işlemini gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:
”Bir vatandaşımız, bizlere kümesinde sansar olduğu ihbarını verdi. Bizler de Veteriner İşleri ekipleri olarak, kümeste yakaladığımız hayvanı, ormanlık bir alanda doğaya saldık. Veteriner İşleri ekipleri olarak daha önce yılan da yakalayıp doğaya salmıştık. Vatandaşlarımızın böyle durumlar karşısında bizlere ihbar etmeleri halinde bu tür olaylara müdahale ediyoruz. Hem vatandaşlarımızın sorununu gidermiş oluyoruz hem de bu hayvanları asıl yaşam yerleri olan doğayla buluşturmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DSC_1441 DSC_1443 DSC_1446