9.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

KURAN MEVSİMİ BAŞLADI

- Reklam -
- Reklam -

“Yaz Kuran Kursları”, İl Müftülüğünde düzenlenen açılış programı ile başladı. İl Müftülüğümüz Toplantı salonunda gerçekleşen açılış programına, Kur’an Kursları ve camilerimizden öğretici ve öğrenciler katıldı. Programda; Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan “Yaz Kur’an Kursları” açılış programı, Diyanet TV’den izlendi.

İl Müftüsü Necati Akkuş, TV programından sonra çocuklara hitaben yaptığı kısa konuşmada; “Sizler uzun bir eğitim döneminden geçtiniz. Okullarımızda çeşitli bilgiler aldınız. Bundan sonra camilerimizde, Kur’an-ı Kerim ile dini bilgiler ile siyer derslerinde Peygamberimiz (s.a.v) ile tanışacaksınız. Yaz Kur’an Kursları’nın Ramazan Ay’ına tesadüf etmesi sebebiyle oruç ile tanışacaksınız. Bu sebeple iki aylık zamanı en iyi şekilde değerlendirerek, Allah’ın sevdiği bir kul, Peygamberimizin sevdiği bir ümmet, anne ve babalarınıza, Vatanımıza ve milletimize hayırlı birer evlat olmalısınız”. Temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcılarının da bulunduğu açılış programına katılan öğrencilere, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hazırlanan kitaplar hediye etti.

Yıllarca İslam’ın bayraktarlığını yapmış, Ezan-ı Muhammedi’yi dünyanın onlarca mekânına taşımış Müslüman Türk Milletinin dedelerinde olduğu gibi evlatlarında da; Allah sevgisi, , Peygamber sevgisi, Kuran sevgisi, cami sevgisi gözlerinden okunuyordu. Kendilerine verilen hediyelere karşı minnet duygularını, teşekkürlerini ifade ederken bile, heyecanları dışa yansıyordu. Yüce Mevla! Geleceğimiz olan evlatlarımızın bu sevgi ve heyecanını daim eylesin.

1 2 3 4 5 6

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.