8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Bilecik Gençlik Merkezi’nin etkinliği,

- Reklam -
- Reklam -

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Bilecik Gençlik Merkezi nin etkinliği, İstasyon Mahallesi 4 Değirmen Mevkiinde yer alan Spor Salonunda düzenlendi.

Kutlu Doğum Haftası programında, Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş konuşma yaptı. ”Dünyaya teşriflerinin 1444.yılında ,onun sevgisiyle ve muhabbetiyle bir araya geldiğimiz Peygamberimiz Efendimiz Hasreti Muhammed Mustafa(S.A.V)nın üzerine Salat ve Selam olsun” diyerek konuşmasına başlayan Akkuş ; ”İnsan, gaye varlık, İnsan kainatın özü, insan Allahu Tealanın yeryüzüne halife olarak, hükümran olarak göndermiş olduğu ve bütün varlıkların, mahlukatın, zerrelerin ve kürrelerin, habbelerin ve kübbelerin, ayın, güneşin, yıldızın, toprağın, havanın ve suyun bütün görünen ve görünmeyen, bilinen ve bilinmeyen varlıkların kendisine hizmet ettiği kainatın özü ve insan, Allahu Tealanın yeryüzüne hakim kıldığı kendisini Rabbine kul olarak hazırlamış olduğu müstesna bir varlık. İnsanın yeryüzündeki değeri onun rengi, boyu, etnik kimliğiyle, cinsiyetiyle, zenginliği ve fakirliği ile ölçülmüyor. Allahu Teala bizim her birimizi bir tarağın dişleri gibi eşit görüyor.Biz bir anne ile bir babadan dünyaya geldik. Peygamberimiz Efendimiz buyuruyorlar ki insanlar Adem’in çocuklarıdırlar. Adem ise topraktan yaratılmıştır. Allahu Teala Kur’an-­ı Keriminde muhakkak ki biz sizi bir erkek ve dişiden dünyaya getirdik ve birbirinizi tanıyasınız, birbirinizden haberdar olasınız diye sizi kabilelere, aşiretlere, boylara, milletlere ayırdık.Ama unutmayın Allah katında, üstün olanınız Allahın emir ve yasaklarına en çok riayet edeniniz ve saygı göstereninizdir.” dedi.

Kur’an­ı Kerim tilavetinin ardından Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen Kur’an­ Kerim Güzel okuma yarışmasında dereceye giren erkek ve kız öğrencilere hediyeler takdim etti. Ardından pilav ve ayran ikramıyla program sona erdi.

Programa Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Müftüsü Necati Akkuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hasan Kocatepe, Daire Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

DSC_5018 DSC_5025 DSC_5031 DSC_0180 DSC_0183 DSC_0186 DSC_5013 DSC_4998 DSC_5035 DSC_5045

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.