16.7 C
Bilecik
Salı, Haziran 21, 2022

Lider Çocuk Tarım Kampı 2. Yılında

- Reklam -
- Reklam -

Lider Çocuk Tarım Kampı 2. Yılında Yeni Öğrencileriyle Buluştu

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından ilki 2014 yılında uygulamaya konulan “Lider Çocuk Tarım Kampı” nın ikincisi başladı.

İl Müdürü YILDIZ yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Lider Çocuk Tarım Kampının 2. Yılında bu etkinliği sizlerle başlatmış bulunmaktayız. Burada sizleri 4 gün boyunca misafir edeceğiz. Şube Müdürleri ve ilgili arkadaşlarımız bu süre boyunca sizleri hem gezdirecek hem bilgilendirecek.

Gıda, bizim yaşamamız, büyümemiz, gelişmemiz ve iş yapabilmemiz gerekli olan bütün besin maddelerini içerir. Büyümeniz için protein içeriği fazla olan gıdaları özellikle de hayvansal protein içerikli gıdaları tüketmeniz gerekir. Bunları da et, süt, yumurta, peynir, tereyağı, yoğurt gibi gıdalardan karşılayabilirsiniz. Bu gıdaları tüketmezseniz fiziksel ve beyinsel olarak güçlü olamazsınız.” dedi.

“Sağlıklı bir beslenme için gazlı içeceklerden vazgeçin, bunların yerine sezonunda ise meyve yiyin değilse meyve suyu tüketin.” önerisinde bulunan İl Müdürü YILDIZ,

“Yediğine içtiğine dikkat et, güvenilir gıda tüket. Etiketsiz gıda almıyoruz. Aldığınız gıdaların son kullanma tarihlerine dikkat edin, ambalajları yırtılmış ve bombaj yapmış yiyecekleri almayın” sözleri ile de çocukları gıda seçiminde dikkatli olmalarını istedi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak belirlenen program çerçevesinde İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine 02-05 Haziran 2015 tarihleri arasında 3 gün sürecek bir etkinliğin ilk gününde çocuklar Tarım Kredi Kooperatifi Bilecik Şubesini gezerek kooperatif hakkında bilgi aldılar. Ardından tarım ürünlerinin gıdaya dönüştüğü Subaşı Yemek Fabrikasını gezme imkanı buldular. Hijyenik ortamda yapılan leziz gıdaların tadına Pelitözü Gölparktaki Subaşı Restaurantta baktıktan sonra İnce İşletmeciliğe ait büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerini gezerek günü sonlandırdılar.

IMG_1344-600x400 IMG_1424-600x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.