22.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 5, 2022

Lux CT’leri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri, Tüm Yetenekleri

- Reklam -
- Reklam -

LoL’ün birçok reklam yüzü bulunuyor orası kesin lakin oyunun en tanınan reklam yüzünün Lux olduğu da aşikar. Marvel ve Riot Games işbirliği ile yapılmış olan kendine ilişkin bir çizgi romanı bile bulunan Lux, oyunda da bir epey tanınan bir şampiyon.

Her ne kadar bir takviye şampiyonuolarak geçse de güçlü yetenek gücü oranları ve hayli kolay yetenek kiti sayesinde Lux, orta koridorda da çok güçlü bir büyücü haline gelebiliyor. Bu güçlü ve tanınan şampiyonun yetenekleri, güçlü ve zayıf tarafları, ct’leri ve oynanış tekliflerine dilerseniz gelin birlikte göz atalım.

Lux CT’leri:

 • Sona
 • Janna
 • Nami

Bu rehberde Lux için verdiğimiz ct karakterler, ona dayanak rolünde en çok zorluk çıkaran karakterler. Sona, Janna ve Nami’nin ortak noktası kendi nişancılarına sürekli kalkan ve can sağlayabilmeleri. Bu sebeple bu şampiyonlar Lux’ın dürtmelerini fonksiyonsuz kılıyor ve erken oyunda onun gücünü kısıtlayarak onun kartopu tesirine bağlamasını engelliyorlar.

Lux’ın tüm yetenekleri:

 • Pasif – Aydınlanma: Lux’ın hasar veren yetenekleri, birkaç saniyeliğine gayesi güçle yükler. Lux’ın bir sonraki taarruzunda enerjiyi ateşler ve (Lux’ın düzeyine de bağlı olarak) ek büyü hasarı verir.
 • Q – Işık Bağı: Lux en fazla iki rakip ünitesini bağlayan ve onlara hasar veren bir ışık küresi gönderebilir.
 • W – Prizmatik Bariyer: Lux, kendine ve kadro arkadaşlarına kalkan veren bir bumerang fırlatır. Bu sayede onların rakip hasarından da korunmalarını sağlar.
 • E – Işık Patlaması: Lux, makul bir bölgeye içerisinde kalan ve yakında olan rakiplerini yavaşlatan ve kendisinin istediği vakit patlatabileceği bir ışık dairesi gönderir. Bu sayede tesir alanındaki rakiplere hasar verir.
 • R – Son Parıltı: Lux gücünü toplamasının akabinde tesir alanında olan bütün rakiplere hasar verebilen bir ışık hüzmesi yollayabilir. Bu yetenek Lux’un pasif – aydınlatma yeteneğini de tetikler.

Lux’ın güçlü ve zayıf tarafları nelerdir?

Güçlü tarafları:

 • Tek atma potansiyeline sahip
 • Kalkanı sanıldığından çok daha güçlü

Lux, tüm Q + E + R kombosu ile sahiden tek atma potansiyeline sahip. Bu durum, altıncı düzeyden başlayarak kırılgan bir düşmanı çarçabuk haritadan silebilir. Kendisinin kalkanı, sanılanın tersine çok güçlüdür zira tüm bir sürü dürtmeden kurtarabilir. Bu yetenek, düşman ormanında yahut kör alanlardan geçerken etrafı teminat altına almak için kullanılabilir.

Zayıf tarafları:

 • Hareketsiz yalanırsa anında öldürülebilir
 • Ekipten uzaklaşırsa kolay bir gaye

Çok hareketsiz ve Q’su olmadan yakalanırsa neredeyse anında öldürülebilir. Kitle denetim zincirlemesine yakalanan bir Lux’ın kurtuluş talihi yoktur. Kendisi ayrıyeten biraz eşyalara da bağımlı, bu yüzden oyunun başlarında bir ormancı olarak onu kamplamak ve öldürmek, oyunun sonlarında onu yalnızca bir kalkan botuna çevirebilir. Kadrosundan uzaklaşan bir Lux çok kolay bir gayedir.

Lux oynamak için ipuçları:

 • Erken oyunda koridor kademesinde E yeteneğiniz ile rakibi dürtmeye çalışın ve rakibin canını gereğince düşürdüğünüzde tüm yeteneklerinizle dalıp kesmeye çalışın. Nişancınızı olabildiğince hayatta ve koridorda tutmaya çalışın ve ona uygun vakitlerde kalkan atmayı ihmal etmeyin.
 • Orta oyunda dayanak oynuyorken kolaylıkla öldürülebilen bir amaç haline geliyorsunuz bu sebeple yanınızda nişancınızla yahut ormancınızla hareket etmeniz en uygunu olacaktır. Bu sayede yakaladığınızı da teklemeniz daha da kolaylaşacaktır.
 • Geç oyun Lux’ın en çok “parladığı” yer diyebiliriz. Tank yahut kırılgan fark etmez herkesi tekleyen bir şampiyona dönüşüyor. Alışılmış bunda eşyaların da tesiri var. Lux’ın Q ile yerine sabitlediği bir rakibin hayatta kalmasına imkan yok çünkü kendisinin ultisinin bekleme müddeti de bir epey düşüyor.
 • Böylece LoL dayanak şampiyonu Lux’ın tüm yetenekleri, güçlü tarafları, zayıf tarafları, CT’leri ve oynanış tekliflerini sıraladığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Niyetlerinizi ve tekliflerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen.
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.