9.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

MAHALLE İFTARLARI BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜ OLDU

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Mahalle İftarları programları ramazan ayının maneviyatının hep birlikte yaşandığı beraberliğin ve bütünleşmenin sembolü oldu.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahalle İftarlarının Akpınar Mahalle’sindeki bölümü Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın katılımıyla Akpınar Camii bahçesi ve meydanında gerçekleştirildi.

İftar programına Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI eşi Emine BAKICI ile birlikte katılırken ayrıca Mahalle Muhtarı Behzat AÇIKGÖZ, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan BAKICI Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte belediye çalışma alanlarını gezerek geçtiğimiz günlerde bahçesi asfaltlanan Şehit Vahit Elmas İlköğretim Okulu bahçesinde incelemelerde bulundu. Programda ayrıca iftar öncesinde Besmele İlahi Gurubu tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirildi. Ezanın okunması ile hep birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı.

Belediye Başkanı Fatih BAKICI iftar sonrasında mahalle sakinlerine hitap ederek Mahalle İftarları programlarını Ramazan ayında vatandaşlarla birlikte iftar yapmak, bu mübarek ayı birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde geçirmek ve Ramazanın maneviyatını hep birlikte yaşamak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Başkan BAKICI konuşmasında “buraya yapılacak her hizmete kapıları sonuna kadar açtık. Bize her zaman destek veren mahallemize bizde destek verelim istedik. Ekibi

iz buraya gelsin, yapılması ne gerekiyorsa yapılsın. Mahalle konağımız için yer belirleme çalışması yaptık, çocuklarımız için oyun sahaları, sentetik sahalar ile ilgili alan çalışması yapıldı. İnşallah buraların da en kısa sürede temellerini atıp, sizlerin hizmetine sunacağız. “Her Mahalleye Bir Mahalle Konağı” projemiz kapsamında buraya farklı bir proje olsun istedik. Bayanlara ve erkeklere olmak üzere ayrı ayrı 2 mahalle konağı yapmayı planlıyoruz” dedi. Başkan BAKICI konuşmasının sonunda programa katılan herkese teşekkür ederek herkesin gelecek hafta idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

Mahalle İftarı programları 18 Temmuz Cuma günü akşamı 4 Eylül Mahallesi’nde yapılarak sona erecek.

Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 1 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 2 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 3 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 6 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 7 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 8 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 9 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 12 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 13 Mahalle İftarları Akpınar Mahallesi 14

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.