19.8 C
Bilecik
Cuma, Haziran 24, 2022

Mesele Bilecikse Gerisi Terferruat

- Reklam -
- Reklam -

İl Genel Meclisi Kasım ayı 17. birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım Başkanlığında 2 gündem maddesinin görüşülmesiyle gerçekleşti.

Eski Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar tarafından İl Genel Meclisi kararıyla ücretlerinin büyük bir kısmının BEBKA’dan hibe alınarak yapılan , İl Özel İdaresi üzerinde adeta kambur haline gelen Gölpark’a daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla Bilecik Belediyesine tahsisi ve Özel İdare tarafından buraya yapılacak masrafların Bilecik Merkez ve İlçe köylerine aktarılması düşünülen tahsis konusunda CHP ve MHP sıralarından itirazlar geldi.

CHP Gölpazarı İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz, Bilecik ve ilçelerinin bir çok köylerini gezdiğini ve köy yollarının delik deşik olduğunu, asfalttan stabilizeye döndüğünü ifade ederken, buraya aktarılan bu paraların ne olacağı konusuna değindi.

Yılmaz’ın yaptığı bu konuşmanın ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Gölpark’a ayrılan bütçeler nedeniyle köylerin ilgisiz kaldığını ve İl Özel İdaresi üzerinde kambur hale gelen Gölpark’ın Belediyeye tahsisinin ardından, oraya aktarılan paraların bundan sonra İl Genel Meclisinin asıl işi olan köyler için harcanması gerektiğini ve Belediye mücavir alan içerisinde kalan Gölpark’a da Belediye tarafından hizmet verilmesi gerektiğini savundu.

Köylere yapılan yatırımların azalmasın ve Gölpark’a ayrılan bütçenin köylere verilmesi gerekçesiyle, sunulan teklif meclis çalışma süresi içinde Plan ve Bütçe, İmar ve Ar – Ge Komisyonlarına oy birliği ile havale edildi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.