15.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

MHP BİLECİK MERKEZ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA AYDEMİR OLDU

- Reklam -
- Reklam -

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Salonu’nda yapılan kongrede konuşan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Paris’te çıkan olaylara değinerek, Müslümanlığın yozlaştırılmaya çalışıldığını iddia etti.

Düşünce ve ifade özgürlüğünü kabul ettiklerini ancak her ülkenin kutsallarının olduğunu, kimsenin Müslümanların kutsallarına bir şey söyleme hakkına sahip olmadığını ve en iyi cevabı da Papa Fransuva’nın verdiğini belirten Şeker konuşmasında şunları söyledi, ” Müslümanlıkta öldürmek yok ama bu öldürmeyle ilgili binlerce kişiyi dolduruyorsunuz. Bosna’da Afganistan’da, Afrika’da Suriye’de, Reyhanlı’da ölen Müslümanları Avrupa’da görmüyorsunuz. Bunların cezasını hak hukuk adalet vermeli,insan öldürülmemeli ama her olaya her düşünceye karşıda Avrupa bizimle beraber olmalı işine geldi mi böyle, işine gelmedi mi böyle olmamalı. Güneydoğuda terörden binlerce kişi öldü neredeydiniz bir çoğunuz bunu destekledi. Terörün en büyük destekçisi maddi olaydı, sizler desteklediniz. O Paris’teki olaylarda ne kadar PKK’lı varsa siz savundunuz, oralarda beslediniz. Ama işinize geldi mi plağın tersini çeviriyorsunuz.”

Yaklaşan genel seçimler hakkında da açıklamada bulunan Şeker, ” Seçim yaklaşıyor önemli bir seçim, bu seçim başkanlık sistemi yönünden AK Parti için de mühim bir seçim. Saldıracakları tek yer Milliyetçi hareket Partisi ve Milliyetçilik. Bugün bakıyorsunuz arkada 16 tane Türk Devletinin sembolleriyle Milliyetçiliğe oynayan bir cumhurbaşkanı görüyorsunuz. ve diyor ki biz geçmişi unutmadık geçmişi görüp geleceğe bakacağız. Her gün ne dedikleri belli değil.”

Yapılan kongreye 2 aday ile giren MHP’de, 331 delege oy kullandı 3 oy geçersiz sayıldı. Adaylardan Mustafa Aydemir 184 oyla başkan olarak seçildi, diğer aday Mahmut Özbekar ise 144 oy aldı.

Kongre’ye, MHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Yılmaz, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Yenipazar İlçe Başkanı İlhan Öden, ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, delegeler ve üyeler katıldı.

indir s 5oaXVd

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.