20.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bilecik’te

- Reklam -
- Reklam -

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bilecik’in Söğüt İlçesine gelerek, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde ilk mitingini Söğüt’ten yaptı.

Kayı Alplerinin nöbet değişimini izleyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Söğüt’teki miting öncesi beraberindeki heyet ile Ertuğrulgazi Türbesini ziyaret ederek, dua etti.

Saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mitinge, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Söğüt’te ittifak kapsamında adaylıktan çekilen Osman Yılmaz, TBMM Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekilleri Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter, Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekilleri Fethi Yıldız ve İsmail Faruk Aksu, Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci ile Fatih Çetinkaya, Genel Başkan Baş Danışmanı Eyüp Yıldız, Merkez Yönetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ve Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli miting alanında toplanan halkı selamlayarak konuşmasına başladı.

Söğüt 720 yıldır sönmeyen beka meselesidir.

Ecdat yadigarı topraklardayız, ne büyük bahtiyarlık ki tarihi hatıralarımızı iliklerimize kadar hissediyoruz. Kutlu ceddimizin izinden yürüyor iradesini temsil ediyoruz. Söğüt 720 yıldır sönmeyen beka meselesidir. Söğüt 720 yıldır istikbalimize yön veren medarı iftaharımızdır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinin kampanya ve hazırlık sürecinde ilk durağımız Söğüt’tür. Burayı tesadüfen seçmedik, buraya iş olsun diye gelmedik Söğüt tırmandığımız zirvelerin yamacı, fetihlerimizin giriş kapısı, iftihar edilecek mazimizin şanlı bir sayfasıdır. Söğüt bir başlangıçtır en hayırlı başlangıçlardandır. Söğüt 2. Ergenekondur, 2. Türeyiş Destanıdır, yakın veya uzak coğrafyalara tebliğ edilen Oğuz Destanının ağırlık merkezidir.

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ve Belediye Başkanı Nihat Can Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeliye Cihan Devleti Osmanlı’da 28 Eylül 1299’da Osmangazi adına ilk hutbeyi okuyan Dursun Fakih Hazretlerinin Cuma Hutbesini ve Osmanlı Devlet Armasını takdim etti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.