8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Muhasebe Mesleğinde Denetimin Geleceğine Akademik ve Profesyonel Bakış Paneli

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu,”Muhasebe Mesleğinde Denetimin Geleceğine Akademik ve Profesyonel Bakış” konulu panel düzenledi.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda Bilecik’te Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle düzenlenen panel’de demokrasinin evrensel tariflerinde hep yasama,yürütme ve yargının öne çıkan bir kuvvetler ayrılığı olarak bize takdim edildiğini belirten Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Azmi Özcan, ”Özellikle bizim geleneğimizde devlet, bir anlamda denetim ve muhasebe demektir.Doğamız gereği zaten kendimizi hem hesap vermez, hemde denetlenmez konumda hissetiğimiz zaman,yazılım dışı davranışlara saptığımız bilinen bir gerçektir.Onun için hem inancımızda,hem kültürümüzde denetmin ve muhasebe başat bir faktör olarak, mevcut olmasına rağmen yeterince takdir edilmiyor.Bu tür faaliyetlerle bunun sağlıklı bir demokrasi ve sağlıklı bir kamu işleyişi itibariyle çok önemli olduğunu, hem eğitim programlarımızda, hemde diğer meslek faaliyetlerimizde sık sık vurgulamamız lazım.”dedi.

Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) Başkanı Prof.Dr. Beyhan Marşap ise, geçtiğimiz kasım ayında 20.yılını dolduran MÖDAV’ın geçen 20 yıllık süreçte, bir çok faaliyeti gerçekleştirmiş,oldukça aktif bir vakıf olduğunu belirterek,”MÖDAV,tüm ülkedeki akademisyenlerimizi kapsayan, bağrına basan bir vakıftır.Bu vakıf kuruluşunun temel amacının muhasebe biliminin ve muhasebe mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak.Muhasebe akademisyenlerinin bilimsel faaliyetlerini desteklemek ve gelişimine katkıda bulunmaktır.Üniversite ziyaretlerimizin sonuncusunu Bilecik’te Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle gerçekleştirmekten son derece mutluyuz.”dedi.

Muhasebe Mesleğinde Denetimin Geleceğine Akademik ve Profesyonel Bakış Paneline, Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Melih Erdoğan, Başkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nalan Akdoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Süleyman Yükçü ve TURMOB temsilcisi Doç. Dr. Rıza Zafer Sayar ile Kamu Gözetimi Kurumu (KGK) Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya ve öğrenciler katıldı.

DSC_0075 DSC_0078 DSC_0080 DSC_0082 DSC_0094 DSC_0096 DSC_0100 DSC_0081

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.