15.4 C
Bilecik
Perşembe, Haziran 30, 2022

MÜZİK KURSLARIMIZ BAŞLADI

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından her yıl yüzlerce kursiyerin uygulamalı eğitim aldığı Müzik Kurslarımız başladı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda uzman eğitmenler eşliğinde eğitimler devam ediyor.

20 Ekim 2014 tarihinde başlayan kurslarda bağlama, Ud, yan flüt, gitar, ney, keman, ritm, halk müziği ve sanat müziği alanlarında kurslar verilmeye başlandı.

Bilecik Belediyesis Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Eğitmeni Ayhan Çil, kurslar hakkında verdiği bilgide şunları kaydetti:

”Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın bizlere ve Bilecik’lilere sunduğu imkanlardan yararlanarak, güzel çalışmalar ortaya koymaya çalışıyoruz. 3’er aylık zaman diliminde gerçekleştirilen kurslarımızın ilk dönemi, 2014 Ekim ayında başlayıp, 2015 Ocak ayında son bulacak, ikinci dönem kurslarımız da 2015 Mart ayında başlayıp, Haziran ayında son bulacak. Bu dönem açılan 1. dönem eğitimlerimize 300 kursiyer başvurdu. Kurslarımıza başvuran kursiyerlerin sayısı her dönem ve her yıl artmaktadır. Eğitimlerimiz kapsamında; Bağlamada ben kursiyer arkadaşlarıma ders veriyorum, Ud’da Yalçın Yıldız, Yan Flüt’te Elif Korkmaz, Gitar’da Şirinay Şirin Şenses, Ney’de Kurtuluş Kardaş, Keman’da Sinan Ünsal, Ritm’de ise Onur Çakçak arkadaşlarımız eğitim veriyor. Verilen eğitimlerin güzel sonuçlar meydana getirdiğini görüyoruz ve bu bizlere büyük mutluluk veriyor. Her dönem yaptığımız gibi kurs bitiminde kursiyerlerimizden oluşan ekiple bir konser veriyoruz. Kursiyerlerimiz, büyük ilgi gören bu programda Belediye Başkanımız Selim Yağcı’dan sertifikalarını alarak, başarılarını taçlandırmış oluyor. Bundan dolayı bizlere gerek mekan anlamında gerek teçhizat anlamında verdiği imkan ve desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.