17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

NECMETTİN NURSAÇAN BOZÜYÜKLÜLERE PEYGAMBERİMİZİ ANLATTI

- Reklam -
- Reklam -

NECMETTİN NURSAÇAN BOZÜYÜKLÜLERE PEYGAMBERİMİZİ ANLATTI

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı yoğun ilgi gördü. Bin kişilik salonu doldurun davetlilere hitap eden NURSAÇAN kendine has üslubuyla dinleyenlere Peygamberimizi anlattı.

Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı ve televizyon programcısı Necmettin NURSAÇAN’ın konuşmacı olarak katıldığı program Grand Çalı Otel’de gerçekleştirildi. Programa Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Bilecik AK Parti Milletvekili adayları Halil ELDEMİR ve Ramazan KURTULMUŞ, Dodurga Belediye Başkanı Selim TUNA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nizamettin ÇAM, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, Kadın Kolları Başkanı Gülcan BAYRAKTAR, Belediye Başkan Yardımcıları ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Programda konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI Peygamber Efendimizi anlamanın ve anlatmanın çok önemli olduğunu söyleyerek Peygamber Efendimiz çok iyi bir baba, çok iyi bir eş, bir dost, bir komutan ve bunun yanında sayamayacağımız daha bir sürü niteliği vardı. Son dönemde tüm gençler kendilerini farklı alanlarda, farklı toplumlarda birilerini örnek almaya çalışıyor. Aslında bizim üzüldüğümüz de bu. Çocuklarımızı çok iyi yetiştirebilmemiz için Peygamber Efendimizi çok iyi anlatmamız gerekiyor. İşte biz böyle programlarda Peygamber Efendimizi anlatacak böyle değerli kişileri sizlerle buluşturuyoruz” dedi. “Bizler ömrümüz var olduğu sürece kendi memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz, o yüzden eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz” diyen Başkan BAKICI “Ama ne hikmetse son dönemlerde bizim Türkiye’de her şey seçim üzerine yapılıyor ve ben inanın üzülüyorum. Çünkü her şey seçimden ibaret değil. Bizler biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Aslında birlikte Türkiye’yiz” dedi.

Besmele İlahi Gurubunun seslendirdiği ilahilerle başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Daha sonra Necmettin NURSAÇAN eşsiz sohbetiyle Peygamber efendimizin hayatından kesitler sundu. Programın sonunda Belediye Başkanı Fatih BAKICI NURSAÇAN’a teşekkür ederek Plaket, Besmele İlahi Gurubuna da çiçek takdim etti. Programda ayrıca davetlilere Peygamberimizin hayatını anlatan “Sevgi Yolu” adlı kitap hediye edildi.

Bozüyük Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası programları; 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda şiir ve naat ustası Dursun Ali ERZİNCANLI’nın muhteşem sunumları ile devam edecek ve son olarak da 18 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda ilahi sanatçısı Murat BELE’nin ilahi dinletisi ile sona erecek.

Kutlu-Doğum-Programı-Necmettin-Nursaçan-4-Kopya Kutlu-Doğum-Programı-Necmettin-Nursaçan-12 Kutlu-Doğum-Programı-Necmettin-Nursaçan-1-536x400 Kutlu-Doğum-Programı-Necmettin-Nursaçan-2-600x400 Kutlu-Doğum-Programı-Necmettin-Nursaçan-10-Kopya

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.