Ödülünü Eşinin Elinden Aldı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 01:57

Ödülünü Eşinin Elinden Aldı

Ödülünü Eşinin Elinden Aldı
Son Güncelleme :

19 Şubat 2019 - 13:17

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa 16 -17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği 2019 yılı Bilecik Kadınlar il birinciliği finalleri  İl merkezi ve İlçelerden katılan 24 sporcu ile tamamlandı.

Turnuva sonucunda Ezgi Babaoğlu 1, Demet Yılmaz 2, Ayşegül Akpınar ise 3. oldular.

2017 ve 2018 Yılında Şampiyonlukları bulunan ve turnuvadaki maçlarının tamamını kazanan Ezgi Babaoğlu İlimiz kadınlar satranç Şampiyonu unvanını koruması bildi.Ulusal Takımlarda boy göstermiş aynı zamanda antrenörlük yapan Ezgi Yılmaz Babaoğlu bu başarısı ile Dünya Kadınlar gününde Antalya’da düzenlenecek Türkiye Kadınlar Şampiyonasında Bilecik’i temsil edecek. Hali hazırda 1308 Osmaneli Belediyespor’un oyuncusu olarak satranç hayatına devam eden sporcu ” Turnuvanın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim , umarım Bilecik ilimizi satranç konusunda iyi yerlere getirebilceğiz ” dedi.

Turnuva sonunda birincilik kupasını Eşi Baş Antrenör ve Türkiye Satranç Federasyonu Kurul Üyesi , İlimiz İl temsilcisi ve aynı zamanda en yüksek reytingli oyuncusu olan Cumhur Babaoğlu’nun elinden alması turnuvaya ayrıca bir renk getirmiş oldu.  Turnuva sonunda konuşma yapan İl Temsilcisi Babaoğlu, ” Turnuvaya katılan tüm sporcular bizim için birincidir. Ancak bu bir yarışma ve şampiyonu var.” diye konuştu. Şampiyona Türkiye Kadınlar il birinciliğinde başarılar dileyen Babaoğlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Aslan Yıldız’a teşekkür ederek , Bilecik ilinde Satranç için ne gerekiliyorsa yapılacağını belirtti.