19.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Osmaneli Belediye Başkanı Şahin’in Ankara Temasları

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik, Osmaneli Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, Osmaneli için Başkent Ankara temasları kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı ziyaret eden Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, Osmaneli için belirlenen “Turizm ile öne çıkmak” hedefi doğrultusunda devam eden projeler için görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler kapsamında;

  • Hagios Georgios (Aya Yorgi) Rum Ortodoks Kilisesinin restorasyonu,
  • Sokak sağlamlaştırma,
  • Tarih, etnografya ve güzel sanatlar müzesi adı altında yapılacak üç adet müze,
  • Yollar, parklar ve kültürel etkinlik alanları inşası gibi konular netlik kazandı.

Şu anda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda devam etmekte olan bu projelerin dışında yeni bir proje daha oluşturuldu. Projenin adı “Çocuk Kütüphanesi ve Çocuk Etkinlik Alanları” projesi.

Çocuklar için oluşturulan bu yeni proje neticesinde Geleneksel Osmaneli Konaklarından bir tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilecek. Konağın restorasyonu ise Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Osmaneli Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek. Restorasyon tamamlandıktan sonra iç mefruşatlar, oyun grupları, televizyon, bilgisayar, çocuk sineması ve bahçe düzenlemesi gibi yatırımların tamamı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak. Bu yeni proje çocuklarının yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasının bilincinde olan aileler için çok büyük yarar sağlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı ŞAHİN;
“Osmaneli için her alanda, birlik ve beraberlik içerisinde iyileştirmeler, yatırımlar yapmak suretiyle “YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK” hedefimize uygun olarak her geçen gün yol kat ediyoruz. Osmaneli 2 yıl sonra kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir güzelliğe ulaşacak. Tüm bu çalışmalarda bize destek veren Kültür ve Turizm Bakanımz Prof. Dr. Nabi AVCI’ya, Milletvekilimiz Halil ELDEMİR’e, İl Başkanımız Fikret KARABIYIK’a, İlçe Başkanımız Yalçın KARACA’ya, Belediye Meclis Üyelerimize, tüm teşkilatımıza, İl Genel Meclis Üyemiz Hakan ÖZKAN’a, Belediye yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Yine her konuda bizlere destek olan Valimiz Süleyman ELBAN ve Kaymakamımız Edip ÇAKICI’ya da teşekkür ediyoruz.” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.