20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

Osmaneli Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı

- Reklam -
- Reklam -

Osmaneli Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı. Osmaneli Belediye Meclisi Olağan Toplantısı 1 CHP,1 İ.P üyenin dışında 10 üyenin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Münür Şahin, ”İlçemizde inşaatı devam eden Osmaneli, Yenişehir, Bursa, Bandırma YHT hattı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hatta verdiği önemle hızla ilerliyor. Osmaneli İstasyonu Bakanımızın açıklamaları ile bir kez daha teyit edilirken Osmaneli lojistik Merkezi olma yolunda önemli bir merkez haline geliyor.” ifadelerinde bulundu.

Başkan Şahin açıklamasına şöyle devam etti:
Mevcut Mezarlığımızı yeni arsa alımları ile büyütmeye devam ediyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan arsa sahiplerine başta Şeref Ergül ve Hüseyin Ergül olmak üzere teşekkür ediyoruz.

Osmaneli Belediyesi olarak 2014 de göreve geldiğimizden bu yana gayrimenkul almaya devam ediyoruz. Bugüne kadar belediyemize 35 adet konak ve 150.000 m2 Den fazla arsa, tarla kazandırdık. Osmaneli Belediyesini gayri menkul zengini yaptık. Bugün sadece konaklarımızın satış değeri 30.000.000 TL civarında, yine aldığımız arsa ve tarlaların değeri 20.000.000 TL üzerinde.

Genel Başkan Yardımcımız Özhaseki’nin dediği gibi belediyemizin finans kaynağını dönemimizde satın aldığımız konak ve arsalardan elde ettiğimiz gelirle karşılıyoruz. Bugün gündemimizde olan arsa satışı ile yatırımlarımızın finansmanını sağlayacağız.

Diğer bir gündem maddemizde belediyemiz şirketinde süreleri dolan meclis üyeleri yerine yenilerini atamak üzere Belediye Başkanımıza yetki vermek. Bildiğiniz gibi belediye şirketlerinde sorumluluk her ne kadar atamalarla yönetici müdür ve yönetim kurulu Üyesi atasa da Belediye Başkanınındır. Osmaneli Belediye Şirketi Osmaneli Turizm, Gıda, Üretim AŞ profesyonel anlamda Osmanelili Şirket Müdürü ve Belediye Meclis üyelerimizle Belediye Başkanımızın bilgisi dahilinde ve bizzat kendisinin katkılarıyla yönetilmektedir.

Osmaneli Belediyesi her konuda olduğu gibi Belediye Şirketi yönetiminde de örnek alınacak başarılı bir belediyedir. Belediye şirketimizin her faaliyeti, her yatırımı bizzat belediye başkanımızın sorumluluğunda yürütülmektedir. Belediye şirketi yönetimine ve şirket müdürümüze başarılı çalışmaları için tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Her iki madde için yapılan oylamada meclisimizin İyi Parti Üyesi 3 kişinin red oyuna karşılık, Osmaneli İlçesinin gelişimine katkı sağlayacak projelere evet diyen AK Parti, Mhp ve Bağımsız üyenin kabul oyu ile geçildi. Başkanımız evet oyu kullanarak Osmaneli’nin büyümesine ,yükselişine destek olan meclis üyelerine teşekkür etti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.