13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

OSMANELİ’DE DOĞA AMAÇLI EĞİTİM PROJESİ BAŞLIYOR

- Reklam -
- Reklam -

OSMANELİ’DE DOĞA AMAÇLI EĞİTİM PROJESİ BAŞLIYOR
Osmaneli Belediyesinin üniversitelerle işbirliği her alanda artarak devam ediyor. TÜBİTAK hibeli İstanbul Ticaret Üniversitesi projesi olan Osmaneli’nde Doğa Amaçlı Eğitim Projesi 22.07.2015 tarihinde yani yarın Osmaneli’de başlıyor.
Hedef kitlenin doğayla buluşmalarına, doğanın dilini anlamalarına ve doğa eğitimi konusunda formasyon kazanmalarına katkıda bulunmak ve dolayısıyla çevre ve doğa konularında toplumsal duyarlılığın artmasını sağlamak olan bu projeye Osmaneli Belediyesi, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Şube Müdürlüğü, Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü, Bilecik Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Yabani Hayat Derneği ve İstanbul Ticaret Odası destek sağlayacak.
Proje Koordinatörlüğünü Prof. Dr. İdris OĞURLU’nun yapacağı çalışmalarla 50 akademisyenin katılımıyla Osmaneli’nin doğa yapısı incelemeye alınacak. Çalışmalar sonucunda Osmaneli Doğa yapısı bir kitapçık halinde yayınlanacak.
Belediye Başkanı YMM Münür ŞAHİN, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ilçemize olan ilgisinden dolayı oldukça memnun olduğunu dile getirdi. İlçemiz ile ilgili hazırladıkları iki tanıtım kitapçığının yakında yayınlanacak olmasından, Osmaneli’nin tarihi evlerini, sokak yapısını, doğasını, kentsel planlamasını esas alan çalışmalarından dolayı kendilerine İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Akademisyenlerine teşekkür etti.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.