20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

OSMANLICA KURSUNA KATILAN KURSİYERLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

- Reklam -
- Reklam -

OSMANLICA KURSUNA KATILAN KURSİYERLERE SERTİFİKALARI DAĞITILDI

Bozüyük Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayrat Vakfı ve Bozüyük Osmanlı Kültür ve Eğitim Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Osmanlıca Kurslarını başarıyla bitiren 105 kursiyerin sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Sertifika törenine Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Rıdvan GÜNER, Hayrat Vakfı Bozüyük temsilcisi Özkan USÜDEV, Bozüyük Osmanlı Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Davut ŞEKERCİOĞLU, kursiyerler ve aileleri katıldı. Program Kasımpaşa Camii İmam Hatibi İlyas DİNÇ’in okuduğu Kuran’ı Kerim Tilaveti ile açılırken devamında İstiklal Marşı okundu. Osmanlıca eğitiminin gerekliliği ile Osmanlıca’daki eski harflerin öğreniminin önemi anlatılan tören programında Belediye Başkanı Fatih BAKICI’da kısa bir konuşma yaptı. Başkan BAKICI konuşmasında; “bizler göreve geldiğimiz günden itibaren her konuda, her alanda çalışma yapıyoruz. Nasıl milli eğitime destek veriyorsak aynı şekilde Osmanlıca’yı da hatırlayalım geçmişimiz ile ilgili olarak yeni nesillerimize belirli şeyleri öğretelim istiyoruz. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde yaşamak. Aynı topraklarda yaşıyoruz ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Osmanlıcayı öğrenmek isteyen herkes bu kurslara gelsin. Vakıf olarak özellikle öğretmenlere bizlere vermiş olduğu destekten dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bizleri kırmadılar. Bir önceki kursta burada Halk Eğitim Merkezimizde yapılmıştı. Allah nasip ederse kursumuz daha da yaygınlaştırılarak devam etsin. Bu programları daha nice günlerde yapmak dileğiyle hayırlı akşamlar” dedi. Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ya Hayrat Vakfı Bozüyük temsilcisi Özkan USÜDEV tarafından içerisinde Allah’ın adının en fazla geçtiği Kuran-ı Kerim’in 452. Sayfası hediye edildi.

Daha sonra Hayrat Vakfı’nı ve faaliyetlerini anlatan bir film izlenildi. Sırasıyla Vakfın Bozüyük temsilcisi Özkan USÜDEV, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ ve Bozüyük Osmanlı Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Davut ŞEKERCİOĞLU Osmanlıca’nın öğrenilmesinde ki gereklilik ve tarihi belgeleri çözümlemede Osmanlıca’nın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan konuşmalar yaptılar. Konuşmaların ardından davetlilere Halk Eğitim Merkezi Ney Eğitmeni Enes SARI ve gitar eğitmeni Fatih EMİRCAN tarafından müzik dinletisi sunuldu. Törenin sonunda tüm kursiyerler ve hocalar sahneye davet edilerek, kursları başarıyla bitiren kursiyerler Milli Eğitim Müdürü, Dernek ve Vakıf Yöneticilerinin ellerinden sertifika ve hediyelerini aldılar.

Osmanlıca-Kursu-Sertifika-Töreni-4-e1433938808762 Osmanlıca-Kursu-Sertifika-Töreni-10-604x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.