27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

ÖYKÜ ARİN VE KÖK HÜCRE NAKLİ BEKLEYEN HASTALAR İÇİN SEFERBER OLDUK

- Reklam -
- Reklam -

ÖYKÜ ARİN VE KÖK HÜCRE NAKLİ BEKLEYEN HASTALAR İÇİN SEFERBER OLDUK

Bilecik Belediyesi öncülüğünde; Türk Kızılay’ı Bilecik Şubesi işbirliğinde düzenlenen ‘’Sevgin İliklerime İşlesin’’ adlı programda başta Öykü Arin olmak üzere yurdumuzun birçok şehrinde kök hücre nakli bekleyen hastalar için seferber olduk.

Bilecik Belediyesi Kültür Sitesinde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can da katılarak, çalışmaya destek verdi.

Bilecik Belediyesi tarafından iki yıl önce ‘’Sevgin İliklerime İşlesin’’ sloganı ile grçekleştirilen ve şu ana kadar birçok hastaya umut olunan programda bu kez Öykü Arin ve onun gibi hastalar için kan bağışı yapıldı.

BELEDİYE BAŞKANI NİHAT CAN:

“ÖYKÜ ARİN’LER ÖLMESİN DEDİK BİLECİK OLARAK SEFERBER OLDUK’’

Kök hücre bağış seferberliği ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Nihat Can ise“Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’ten İzmir’e Öykü Arin bebeğimiz için bir seferberlik ilan ettik. Halkımızdan büyük bir talep olduğunu da görüyoruz. Akşam saatlerine kadar da devam edecek. Biz de bunu sosyal medyamız aracılığı ile duyurarak bu konuda daha da çaba gösteriyoruz. Meselemiz şu, Öykü Arinler ölmesin. Onlara buradan küçük de olsa bir umut olabiliyorsak bizim için en büyük mutluluk. Bu bizim insani bir görevimiz. Sadece Öykü değil Öykülerimizin yaşaması için her zaman duyarlılığımızla bu konuyu hassasiyetle takip ediyoruz. Umarım başarılı bir sonuç çıkacaktır. Katkı gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür diyorum” ifadelerine yer verdi.

Kızılay Bilecik Şube Başkanı Mefail Ateş ise etkinliğe katılımın yoğun olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Nihat Can ve kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

3,5 yaşındaki lösemi hastası Öykü ve diğer birçok lösemi hastasına gerekli olan kök hücreyi bulmak için Kızılay öncülüğünde bir kampanya başlatıldığını belirten Kızılay Bilecik Şube Başkanı Mefail Ateş, “Bilecik’te şu ana kadar alınan kök hücre örneklerinden 16 adedi eşleşti, 3 adedinin de nakli gerçekleşmiş durumda. Bilecik’imizde toplanan örnekler yüzdesel olarak da büyük başarı gösteriyor. Şu anda da Bilecik Belediye Başkanımız Nihat Can’ın himayelerinde gerçekleştirmiş olduğumuz kök hücre örnek toplama günümüzde de vatandaşlarımızdan çok fazla bir ilgi var. Duyarlılık gösteren bütün Bilecik halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Kök hücre bağışı için kan vermeye gelen vatandaşlar ise gerçekleştirilen programın önemine değinerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.